Solasta: Crown of the Magister wyląduje na Kickstarterze 3 września!

Francuskie studio Tactical Adventures poinformowało, że 3 września rozpocznie się crowdfundingowa zbiórka pieniędzy na ich debiutancki projekt - Solasta: Crown of the Magister.

Solasta to klasyczny przedstawiciel gatunku taktycznych RPG-ów - w dodatku oparty o zasady otwartej licencji 5E Dungeons & Dragons. Akcja gry przeniesie nas do tytułowych królestw Solasty, skąd już tylko krok do epickiej przygody rozgrywającej się w wielu różnych światach… I to dosłownie!

Choć na pierwszy rzut okiem Solasta wydaje się kolejnym, typowym, drużynowym RPG-iem w klimacie fantasy, to jednak wyróżniają ją dwie unikatowe cechy. Pierwszą z nich jest wertykalność świata gry. Poziomy w grze Tactical Adventures są tworzone w taki sposób, aby gracz - ale także jego wrogowie! - mogli wykorzystywać przewagę, jakie zapewniają np. wzniesienia terenu. Drugą szczególną cechą jest światło, będące kluczowym elementem rozgrywki. Pozwala bowiem oślepić potwory przyzwyczajone do życia w ciemnościach lub… ukryć się przed istotami słabo widzącymi w mroku.

Brzmi intrygująco? Jeśli tak, to warto zaznaczyć w swoim kalendarzu datę 3 września, bowiem tego dnia deweloperzy opublikują na Steamie demo gry w wersji pre-alfa. Jest na co czekać!


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: