Rune II już dostępne, a Human Head Studios... zamknięte

Po wielu miesiącach oczekiwania i perturbacjach związanych m.in. z tytułem gry Rune II w końcu trafiło na cyfrowe półki sklepowe. Dla jej producenta, Human Head Studios, nie jest to bynajmniej dzień, w którym otworzyli oni szampana.

Przypomnijmy, że Rune II jest action RPG-iem osadzonym w otwartym świecie znanym z nordyckiej mitologii, który staje u progu Ragnaroku. Aby ocalić Midgard przed knowaniami Lokiego, gracz musi pozyskać łaski dawnych bogów, likwidując przy okazji zastępy draugrów, olbrzymów oraz innych straszliwych bestii. Na swej drodze znajdzie jednak potężne, dawno zapomniane artefakty i wykuje wspaniałą broń. Wszystko po to, by przepowiednia o końcu świata nie spełniła się.

Rune II stawia na wartką akcję i eksplorację ogromnego świata, który można zwiedzać zarówno pieszo, jak i na pokładzie długich łodzi. Wszystko to można robić samotnie lub w kooperacji z innymi graczami. Śmiało można zatem powiedzieć, że fani starego Rune, wydanego dwie dekady temu, raczej nie znajdą w nowej grze Human Head Studios zbyt wiele znajomych elementów. Przekonajcie się zresztą sami, oglądając poniżej premierowy zwiastun Rune II.

Gra jest dostępna ekskluzywnie w Epic Games Store. Pierwsze recenzje nie są szczególnie zachęcające, a wszystko wskazuje na to, że przyszłość Rune II stoi pod dużym znakiem zapytania, ponieważ… Human Head Studios przestało istnieć!

Deweloper oficjalnie poinformował, że powodem takiego stanu rzeczy są “realia ekonomiczne”. Zespół pracujący nad grą jednak nie rozpadł się, lecz został wchłonięty przez Bethesdę. Pod skrzydłami giganta z Maryland deweloperzy będą pracować pod szyldem Roundhouse Studio, jednak dalsze wsparcie dla Rune II z ich strony wydaje się wykluczone.

Czy to oznacza, że grę można już zaliczyć do niechlubnego grona abandonware? Na szczęście wszystko wskazuje na to, że nie. Na oficjalnym forum Rune II pojawiła się wiadomość od twórców gry, w której poinformowano, że cały czas trwają prace nad wypuszczeniem pierwszych patchy, a w międzyczasie tworzony jest zespół, który zrealizuje plany dotyczące nowej, popremierowej zawartości, a także wydania tego action RPG-a na pozostałe platformy PC-towe w 2020 r.

Wygląda więc na to, że to jeszcze nie koniec Rune II, o którego produkcji można byłoby napisać całkiem ciekawą książkę. A jak wam się podoba najnowsze dzieło studia Human Head?


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: