Solasta: edytor map wkrótce dostępny!

Narzędzia modderskie potrafią wydatnie wydłużyć życie każdego cRPG-a. Kiedy Tactical Adventures walczyło o środki na Solasta: Crown of the Magister na Kickstarterze, nie chciało jednak obiecywać udostępnienia żadnych edytorów gry. Teraz jednak wiemy, że takowy powstanie!

W swoim najnowszym dzienniku deweloperskim Francuzi przedstawili Dungeon Makera - narzędzie, które pozwoli tworzyć własne podziemia w świecie Królestw Solasty. Początkowo nie należy spodziewać się wielu funkcjonalności, bowiem edytor zostanie wydany w wersji beta - i pozostanie w niej do premiery pełnej wersji Solasty, a nawet i trochę dłużej. Jeśli jednak społeczność graczy wyrazi zainteresowanie moddowaniem cRPG-a, deweloperzy rozszerzą toolset m.in. o narzędzia do tworzenia zadań czy kupców.

Jeśli interesuje was, jak ów Dungeon Maker prezentuje się w akcji, rzućcie okiem na poniższą filmową zapowiedź edytora.

 

Kiedy spodziewać się wydania Dungeon Makera? Oficjalna odpowiedź Tactical Adventures brzmi "wkrótce". Ponadto niedługo deweloperzy zamierzają zintegrować swoją grę z usługą Steam Workshop, co powinno znacząco ułatwić moddowanie Solasty. Trzymamy kciuki!


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.