Tainted Grail: The Fall of Avalon z nową datą premiery!

Odkąd Tainted Grail, debiutancka gra wrocławskiego studia Awaken Realms, podzieliła się na dwa osobne produkty, o The Fall of Avalon słuch praktycznie zaginął. Teraz, po sukcesie roguelike'owego Conquest, Polacy najwyraźniej wracają do swojego ambitnego projektu, bowiem ten otrzymał właśnie wstępną datę premiery.

Przypomnijmy, że gra Tainted Grail: The Fall of Avalon jest pokłosiem sukcesu "Awakenów" na polu gier planszowych. Kiedy w grudniu 2018 r. Kickstarterowa zbiórka na rzecz planszówki o takim samym tytule zakończyła się zebraniem blisko 5 mln funtów brytyjskich, stało się jasne, że wrocławskie studio będzie musiało dotrzymać słowa i spełnić jeden z dodatkowych celów kampanii - wyprodukować pełnoprawnego, komputerowego RPG-a.

Tainted Grail: The Fall of Avalon miało być grą osadzoną w otwartym świecie z elementami karcianki i roguelik'e. Początkowo zadanie chyba przerosło Awakenów, ponieważ pod koniec 2020 r. postanowili oni podzielić swój projekt na dwa mniejsze. Priorytet nadano roguelike'owemu Tainted Grail: Conquest, a pierwotny Tainted Grail: The Fall of Avalon poszedł - przynajmniej tymczasowo - w odstawkę.

 

Tainted Grail: Conquest okazało się jednak sporym sukcesem. Po dziś dzień gra sprzedała się w nakładzie ponad 200 tys. kopii, a do tego może pochwalić 91% wskaźnikiem pozytywnych opinii na Steamie. To najwyraźniej musiało skłonić Awaken Realms do powrotu do prac nad Tainted Grail: The Fall of Avalon - tym bardziej, że cyfrowa kopia gry była jedną z nagród w zakończonej trzy lata temu kampanii na Kickstarterze!

I... cóż, najnowszy teaser zdaje się wskazywać, że przez ostatnie miesiące gra Awakenów zmieniła się w bardzo znaczący sposób. Rzućcie okiem sami.

Oczywiście Tainted Grail: The Fall of Avalon jest osadzona w tym samym mrocznym świecie arturiańskich legend co Tainted Grail: Conquest. Historia zabiera gracza do mitycznego Avalonu - krainy, która dla ludzkości miała okazać się rajem, a została ich przekleństwem. Król Artur nie żyje, a plaga Czerwonej Śmierci wyniszcza pozbawiony nadziei lud. Czasu na ratunek jest coraz mniej, a każdy z lokalnych frakcji ma własny pomysł na to, jak uratować niegdyś cudowną wyspę...

Pod względem mechaniki Tainted Grail: The Fall of Avalon jest cRPG-iem osadzonym w otwartym świecie, w którym nie brakuje trudnych moralnie decyzji, a każdy wybór niesie ze sobą pewne konsekwencje. Ogromny świat oferuje mnóstwo zadań i miejsc do odkrycia, ale też szereg niebezpieczeństw w postaci różnorodnych potworów i upadłych bohaterów.  Projekt jest znacznie ambitniejszy, niż pierwotnie zakładano, jednakże producenci z Awaken Realms wydają się pewni tego, że podołają wyzwaniu.

Na razie Tainted Grail: The Fall of Avalon znajduje się w bardzo wczesnej wersji produkcji. Premiera gry we Wczesnym Dostępie została zaplanowana na czwarty kwartał 2022 r. Co będzie dalej? Czas pokaże. Pewne jest, że wrocławscy deweloperzy zamierzają dotrzymać słowa danego na Kickstarterze i każdy uczestnik zbiórki na rzecz planszowej wersji "Upadku Avalonu" otrzyma za darmo cyfrową wersje cRPG-a. Oczywiście, gdy tylko zostanie on wydany.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.