Twórcy Wolcen kontynuują patchowanie gry i snują ambitne plany na przyszłość

W ostatnich tygodniach producenci z Wolcen Studio byli niezwykle aktywni w ściganiu oraz eliminowaniu bugów. Efektem tego jest kilka nowych patchów, a także śmiałe plany dalszego rozwoju Wolcen: Lords of Mayhem.

Odkąd action RPG doczekał się pełnego wsparcia dla kontrolerów, Francuzi wydali kilka pomniejszych łatek. Patch 1.1.6.1, 1.1.6.2, 1.1.6.3, 1.1.6.4, 1.1.6.5 oraz 1.1.6.6 sukcesywnie usuwały kolejne błędy i dodawały pomniejsze poprawki dot. rozgrywki. To jednak nie koniec dobrych wieści.

Na horyzoncie jawi się bowiem kolejna duża aktualizacja, który rozszerzy Wolcena o kompletny, czwarty rozdział fabuły. Kiedy ten zostanie wydany, gracze staną przed nie lada wyzwaniem: będą musieli obronić fortecę Stormfall, a także zmierzyć się z przywódcą sił wroga: Ahrimanem.

 

Bitwa z tym ostatnim nie będzie przypominać żadnej z dotychczasowych potyczek z bossami. Ahriman jest bowiem na tyle potężny, że mógłby zdmuchnąć każdego, kto bezmyślnie ruszyłby wprost na niego. Z pomocą bohaterom Wolcena przyjdzie system Poruczników. Ci mini-bossowie w istotny sposób wpływają na moc swojego dowódcy. Kiedy zostaną pokonani, Ahriman również osłabnie. To oznacza, że upolowanie poruczników Ślepego Księcia może okazać się kluczowe dla losów finałowej bitwy.

To jednak nie wszystko. Nadchodząca aktualizacja wprowadzi do gry również zupełnie nowy system klątw i błogosławieństw, które będą stanowiły kolejną, potężną warstwę modyfikatorów cech. W grze pojawią się również nowe schematy budynków, które pozwolą wzmocnić twierdzę Stormfall przed ostatecznym starciem z wrogiem, a także możliwość nieskończonego skalowania poziomu trudności, co powinno ucieszyć miłośników części endgame'owej. Do tego wszystkiego należy dołożyć mnóśtwo zmian balansujących rozgrywkę, które dotkną m.in. umiejętności, ich modyfikatorów, artefaktów, Bram Losu i nie tylko. Szczegółowe informacje znajdziecie na Steamie.

Kiedy spodziewać się tej dużej aktualizacji Wolcena? Na razie, niestety, nie wiadomo. Sądząc jednak po tym, że deweloperzy zamierzają udostępniać kolejne informacje na temat planowanych zmian "w najbliższych miesiącach", raczej nie należy spodziewać się wydania tego content patcha w 2022 r.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.