Obsidian stworzy Icewind Dale 3?

Prawie 9 lat - tyle czasu minęło od premiery Icewind Dale II. Obecnie coraz mniej miłośników cRPG pamięta o tej wspaniałej serii... Pamięta za to Feargus Urquhart, jeden z bardziej zasłużonych członków tworzącego IwD studia Black Isle, który w jednym z ostatnich wywiadów wspomniał, że Obsidian mógłby wyprodukować kolejną część sagi!

Rozmawiałem w ostatnim tygodniu z Atari i powiedziałem, "dlaczego tego [Icewind Dale 3] nie zrobimy?" - przyznał Urquhart, twierdząc, że stare cykle gier nie przestały być robione z powodu słabej sprzedaży. Przestały być robione przez problemy z licencjami; do tego Interplay wypadł z biznesu, BioWare przenosi się na konsole i w ogóle, [wydarzyło się] wiele innych rzeczy. Dlaczego więc nie zrobić Icewind Dale'a 3? Nie można wydać na to 20 milionów, ale dlaczego tego [Icewind Dale 3] nie zrobić? - retorycznie pyta pracownik Obsidiana.

Obsidian w ostatnim czasie zasłynął z produkcji sequeli cyklów gier, których nie rozpoczął - wystarczy wymienić KotOR, Fallout: New Vegas czy zbliżające się wielkimi krokami do premiery Dungeon Siege III. Efekty są co najmniej zadowalające, więc dlaczego nie spróbować? Uważam, że w chwili obecnej Obsidian jest jedynym studiem, które mogłoby się podjąć próby wskrzeszenia Icewind Dale'a i nie zepsuć projektu.

Oczywiście, słowom Urquharta bardzo daleko do realizacji. Być może, mimo jego dobrej woli, nigdy nie ujrzymy kontynuacji historii osadzonej w Dolinie Lodowego Wichru. Ale gdyby ten pomysł udało się przekuć w niskobudżetowego cRPG-a... byłoby wspaniale. Wszak żadna z dotychczas wydanych części nie miała być "hitem", a jednak wszystkie zapadły w pamięć bezpowrotnie.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.