Sylwia Błach

Biogram

Sylwia Błach (1991) – debiutowała w 2010 roku zbiorem opowiadań pt. Strach. Dwa lata później ukazała się jej pierwsza powieść Bo śmierć to dopiero początek. Publikowała także w czasopismach i antologiach oraz w sieci, a jej teksty zostały przetłumaczone na angielski i czeski. W wolnym czasie prowadzi dwa blogi: Rozkosze Umysłu poświęcone są sprawom bieżącym, VamppiV to blog modowy. Zawodowo zajmuje się także programowaniem. Związana z Fundacją Jedyna Taka – organizatorem konkursu Miss Polski na Wózku. W tym roku została jedną z finalistek międzynarodowego konkursu Panache – Modelled by Role Models na najbardziej inspirującą kobietę. Zachęca wszystkich do podążania za swymi marzeniami w myśl zasady, że życie jest tylko jedno.

News

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: IX
Data premiery: 30.11.2020

13 autorek o bardzo różnych charakterach stworzyło kobiecą antologię, którą łączy jeden motyw… ZABAWKI. Misie, lalki, pozytywki, puzderka a nawet gadżety dla dorosłych mogą być świadkami przerażających historii, opowiedzianych w tej niezwykłej książce, będącej wynikiem projektu #grozajestkobietą, zapoczątkowanego przez portal Grozownia. Pamiętajcie, że zabawkami możemy się bawić, ale też nimi stać w rękach innych, najczęściej złych sił.

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: Fantazmaty
Data premiery: 15.11.2019

Nie myślicie o niej. Nie spodziewacie się jej. Często boicie się nawet jej brata, Snu, przeczuwając, że powiedzie Was przed jej oblicze. Czasem jesteście zdumieni, jak blisko Was przeszła. Na co dzień jest dla Was zjawą, złodziejką, obietnicą – jakkolwiek byście jej nie traktowali, zawsze oddzielacie ją od życia.Popuśćmy jednak wodze fantazji. Pozwólmy Śmierci przemówić głosami żywych.

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: IX
Data premiery: 26.04.2017

Mapa Cieni, antologia opowiadań grozy i historii o nawiedzonych miejscach pod redakcją Michała Stonawskiego, jest wynikiem pracy wielu fanów i autorów polskiego horroru z czasów, zanim jeszcze gatunek ten na powrót szeroko zagościł na polskim rynku. Zmienione, udoskonalone i przeredagowane wydanie antologii opowiadań, której inspiracją stały się udokumentowane historie nawiedzonych miejsc w Małopolsce.

Strony: 1