Michał Stonawski

Biogram

Michał Stonawski (1991) – urodzony w Krakowie. W pierwszej kolejności bibliofil, w drugiej autor beletrystyki, publicysta, krytyk literacki, oraz story writer (twórca gier komputerowych). Debiutował w 2010 roku opowiadaniem Wyrok w antologii Horyzonty Wyobraźni 2010. Od tego czasu opublikował blisko trzydzieści opowiadań – tak w sieci, jak w czasopismach czy antologiach. W swojej twórczości nie trzyma się jednego gatunku – pisze teksty o tematyce szeroko pojętej grozy, science-fiction czy bizarro.

Aktywny członek Fandomu, współpracownik wielu serwisów internetowych związanych z popkulturą. W latach 2012-2013 współorganizował konwent KRAKON jako koordynator bloku horroru. Od 2014 roku wiceprezes, a od wiosny 2015 prezes Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Literatury Grozy. Pomysłodawca i współorganizator Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego, pomysłodawca i redaktor naczelny strony polskagroza.pl. Razem z Krzysztofem Bilińskim prowadzi audycję radiową Misterium Grozy poświęconą popkulturze z ukierunkowaniem na kulturę grozy.

News

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: IX
Data premiery: 15.03.2021

Literacka ofiara dla pradawnych Bogów. Piąta odsłona projektu "Słowiański Horror" trafiła pod skrzydła IX, a wraz z nią wyróżniający się autorzy polskiej literatury grozy sięgający w rodzimą przeszłość, aby przywołać z niej upiory, których słowiańska ziemia nigdy się nie pozbyła. Przewrotne, oryginalne historie pełne zarówno krwawej makabry jak i mocno uderzającej w psychikę wywrotowej wizji naszej niestabilnej rzeczywistości dotrą do Was jeszcze w czasie trwającej pory Welesa, który poniekąd patronuje naszemu przedsięwzięciu.

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: IX
Data premiery: 26.04.2017

Mapa Cieni, antologia opowiadań grozy i historii o nawiedzonych miejscach pod redakcją Michała Stonawskiego, jest wynikiem pracy wielu fanów i autorów polskiego horroru z czasów, zanim jeszcze gatunek ten na powrót szeroko zagościł na polskim rynku. Zmienione, udoskonalone i przeredagowane wydanie antologii opowiadań, której inspiracją stały się udokumentowane historie nawiedzonych miejsc w Małopolsce.

Strony: 1