Andrzej Sapkowski pracuje nad nową książką w świecie Wiedźmina!

Dawno minęły już czasy, gdy Andrzej Sapkowski odżegnywał się od pisania kolejnych wiedźmińskich opowieści. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni, bowiem teraz pisarz obiecuje, że w przyszłości odda w ręce czytelników książkę o Wiedźminie.

Taką informację Sapkowski przekazał osobiście podczas rozmowy w ukraińskim programie Fantastic talk(s).

 

Niechętnie mówię o tym, co robię, zanim nie skończę tego robić. Bo dopóki nie skończyłem, uważam, że tego nie ma. Ale ponieważ dla Ukraińców zawsze robię wyjątki, więc teraz też zrobię. Tak, pracuję nad nową książką o Wiedźminie i dosyć pilnie - powiedział AS.

Jak bardzo pilnie? Sapkowski zapowiedział, że na kolejną książkę o Wiedźminie czytelnikom przyjdzie czekać ok. roku. Nie ujawnił przy tym żadnych innych szczegółów dot. swojego kolejnego utworu. Całą rozmową możecie obejrzeć poniżej.

Warto przypomnieć, że w przeszłości Sapkowski wspominał o możliwości stworzenia kolejnych historii w wiedźmińskim uniwersum. Miałyby to jednak być raczej prequele lub sidequele do Wiedźmińskiej Sagi, ponieważ ona sama jest już definitywnie zamknięta.

Jak myślicie, czy Sapkowski pozostanie wierny dotychczasowej koncepcji Wiedźmina jako głównego bohatera czy może raczej spróbuje opowiedzieć o wydarzeniach tylko pośrednio związanych z przygodami Białego Wilka?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.