Crowdfundingowa kampania planszówki Wiedźmin: Ścieżka przeznaczenia już wystartowała

Mimo że od premiery Wiedźmina 3 minęło już kilka ładnych lat, ekspansja Geralta et consortes w innych mediach trwa w najlepsze. Wkrótce miłośnicy przygód Białego Wilka otrzymają kolejną możliwość powrotu do świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Tym razem stanie się to za sprawą gry planszowej Wiedźmin: Ścieżka przeznaczenia, która właśnie rozpoczęła zbieranie środków na platformie crowdfundingowej Gamefound.

Wspomniany tytuł jest owocem współpracy CD Projekt RED z Go On Board, twórcami m.in. gry Wiedźmin: Stary Świat. W tej nowej planszówce gracze w liczbie od jednego do pięciu wcielą się w najsłynniejsze postaci Kontynentu — Geralta, Ciri, Yennefer, Vesemira i Jaskra, znanych także z serii gier Wiedźmin — by wziąć udział w najbardziej znanych i znaczących wydarzeniach ze świata Wiedźmina i opowiedzieć towarzyszące im historie na nowo. Ścieżka przeznaczenia zamierza połączyć wciągające historie w bogatym świecie mrocznego fantasy ze złożoną, ale przyjazną graczom rozgrywką o strategicznym charakterze, w którym kluczowe role odegrają mechaniki budowania planszy, zarządzanie kartami i spryt.

 

Wiedźmin: Stary Świat pokazał, że ekipa Go On Board nie tylko świetnie czuje klimat świata Wiedźmina, ale też doskonale wie jak ten klimat przenieść na kanwę planszówki, by stworzyć naprawdę wciągające i prawdziwie wiedźmińskie doświadczenie — powiedział Jan Rosner, wiceprezes departamentu Business Development w CD PROJEKT RED. Ścieżka Przeznaczenia to nasza kolejna wspólna gra w tym uniwersum, inna niż Stary Świat, ale równie wyjątkowa, bo pozwalająca zobaczyć co by było, gdyby znane postacie podjęły inne wybory i ich losy potoczyły się nieco inaczej. Wierzę, że bez względu na poziom doświadczenia w grach planszowych i znajomości przygód Geralta z Rivii, będziecie się świetnie bawić. Osobiście nie mogę się doczekać — koniecznie dajcie nam znać co sądzicie!

W kampanii crowdfundingowej na platformie Gamefound może wziąć udział każda osoba chcąca wesprzeć projekt. Twórcy z Go On Board przygotowali szereg pakietów wsparcia do wyboru, a także liczne cele dodatkowe, których osiągnięcie wpłynie na finalny kształt gry i zawartości pudełka. W przypadku wybranych pakietów uczestnicy kampanii mogą również zagwarantować sobie otrzymanie gry przed jej oficjalną premierą sklepową w jednej z dwóch wersji: podstawowej (55 dolarów) oraz deluxe (85 dolarów), zawierającej wszystkie odblokowane w ramach kampanii dodatki oraz wyjątkową dla tego wydania zawartość. Kampanię można wesprzeć pod niniejszym adresem.

Warto przypomnieć, że poprzedni wspólny projekt Go On Board i CD Projekt RED, gra Wiedźmin: Stary Świat, w trakcie swojej kampanii crowdfundingowej zebrał łącznie ponad 8,5 mln euro, stając się jedną z najchętniej wspieranych projektów w kategorii gier planszowych w historii. Tytuł ukazał się również w sprzedaży sklepowej w Polsce i na świecie w 17 wersjach językowych, sprzedając ponad 150 tys. egzemplarzy podstawowej wersji gry i prawie drugie tyle, jeśli liczyć dostępne rozszerzenia.

Więcej informacji na temat gry Wiedźmin: Ścieżka przeznaczenia można znaleźć na oficjalnej stronie kampanii na platformie GameFound.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.