CDPR pracuje nad zestawem narzędzi modderskich do Wiedźmina 3!

Społecznosć modderska skupiona wokół Wiedźmina 3 od dawna zastrzegała, że tym, co najmocniej wstrzymuje prace nad fanowskimi modyfikacjami do gry, jest brak oficjalnego wsparcia ze strony RED-ów. To jednak wkrótce powinno się zmienić!

CD Projekt RED ogłosiło bowiem, że pracuje nad oficjalnym zestawem narzędzi modderskich do Wiedźmina 3. Edytor umożliwi zarówno tworzenie od podstaw całkowicie nowych przygód, jak i przerabianie tego, co stworzyli RED-zi.

Narzędzia zostaną oddane w ręce modderów w 2024 r. Więcej informacji na ich temat należy spodziewać się również w przyszłym roku.

 

Społeczność modderska potrafi skutecznie przedłużyć życie gry o dobrych kilka lat, czego najlepszym przykładem jest Skyrim. Ten ruch ze strony CDPR jest zdecydowanie dobry, choć o kilka lat spóźniony.

Decyzja o stworzeniu narzędzi modderskich po tylu latach próśb budzi też inne pytanie: czy premiera kolejnej odsłony wiedźmińskich przygód nie jest jednak tak daleko, że RED-zi postanowili mniejszym nakładem sił wypełnić czymś tę lukę... ?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.