Co nowego?

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z kamienia

Dodatek Serca z kamienia jest z pierwszym z dwóch fabularnych rozszerzeń gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Gracze mogą liczyć jednak nie tylko na kolejną opowieść w wiedźmińskim świecie, ale również szereg innych nowości i udogodnień. Niniejszy artykuł przedstawia pokrótce wszystkie atrakcje.

Nowy wątek fabularny

To bez wątpienia główna atrakcja Serc z kamienia. Wszystko rozpoczyna się niepozornie od typowego wiedźmińskiego zlecenia. Szybko okazuje się, że Biały Wilk zostaje wciągnięty w paskudną grę i musi stawić czoło kolejnym wyzwaniom. Na jego drodze staną demoniczny Gaunter O'Dim, znany też jako Pan Lusterko, oraz Olgierd von Everec, bezlitosny przywódca bandy rozbójników, który w tajemniczy sposób zyskał dar nieśmiertelności.

Wedle oficjalnych wyliczeń dodatek zapewnia co najmniej 10 godzin dodatkowej zabawy, lecz nieoficjalnie można śmiało powiedzieć, że uważni gracze spędzą przy nim nawet i dwa razy więcej czasu.

Powiększona mapa

Od momentu instalacji Serc z kamienia na mapie zachodniej Redanii, a dokładnie w jej północno-wschodnim krańcu, pojawi się szereg nowych interesujących miejsc. Kilka wsi, folwarków, gniazd potworów, obozowisk bandytów... Miłośnicy eksploracji wiedźmińskiego świata będą mieć pełne ręce roboty - tym bardziej, że większość tych miejsc łączy się z zadaniami pobocznymi i ciekawymi łupami.

Nowy ekwipunek

A skoro już o łupach mowa, to nie sposób nie wspomnieć o kilkudziesięciu nowych przedmiotach, które pojawiają się w Wiedźminie 3 za sprawą Serc z kamienia. Wśród nich znajdują się dwa szczególnie cenne zestawy zbroi: ofirski oraz pancerz wiedźmińskiego cechu żmii, który wreszcie staje się kompletny. Oczywiście wszystko to razem z nowymi schematami, które ponownie wymuszą na Wiedźminie poszukiwanie cennych materiałów rzemieślniczych!

Nowa mechanika - zaklinanie

Jedną z ciekawszych nowości, jakie oferuje dodatek, jest możliwość zaklinania w broń i zbroje słów runicznych i glificznych, które - w dużym skrócie - stanowią potężne kombinacje klasycznych magicznych usprawnień. Aby skorzystać z dobrodziejstw tej nowej mechaniki, należy wybrać się do Górnego Młyna, odnaleźć ofirskiego runotwórcę i... zainwestować pokaźną sumę w odbudowę jego warsztatu. Gra jest jednak warta świeczki, o czym przekonacie się, czytając poradnik zaklinania.

Nowi przeciwnicy

Za sprawą dodatku Serca z kamienia Geralt może spotkać na swojej drodze kilka nowych zwierząt, potworów i bossów, jak choćby niepozorne, lecz bardzo groźne dziki, koszmarne eterale czy jadowite, niezwykle przebiegłe arachnomorfy. Każdy z nich posiada własną strategię walki, dlatego na brak atrakcji bitewnych nie można narzekać.

Nowe karty do Gwinta

Ulubiona gra towarzyska wszystkich wiedźminów również doczekała się skromnego rozszerzenia. Dzięki Sercom z kamienia w grze pojawiło się kilka nowych kart w taliach potworów i Scoia'tael, szereg potężnych kart neutralnych, a także po jednym nowym dowódcy dla każdej frakcji.

Nowe karty można zdobywać od graczy napotkanych na nowoodkrytych terenach, a także kupować je od rezydujących tam handlarzy.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.