Dzik

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z kamienia

Dzik jest jednym z przeciwników, z jakimi możesz zmierzyć się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z kamienia.

Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły. Kto spotyka w lesie dzika, ten na drzewo szybko zmyka.
Janne z Brzechwowa, poeta

Potwór leśny, zły i dziki. Do dziś w niektórych wioskach na obrzeżach Kaedwen panuje przekonanie, że jego przysmakiem są dziewice, lecz prawda jest taka, że zwykle zadowala się warzywami, nierzadko samą marchewką. Zwierzę, ze względu na swoją krępą budowę ciała i ostre kły, ma wielki potencjał batalistyczno-dywersyjny. Matka natura dała mu zestaw dwóch par kłów – górne fajki i dolne szable, dzięki którym sieje postrach wśród ludzi i innych mieszkańców lasu. Dzik ma także twardy ryj, czyli gwizd, lecz nie potrafi nim gwizdać. Ludowe podania wskazują, że wszystkie dziki mają o to do natury wielką pretensję, której wyraz dają rozwalając płoty i wyżerając ziemniaki. Najłatwiej rozpoznać dzika po charakterystycznym chrumkaniu, brzmiącym jak "czego!?". Zwykle występują w niewielkich stadach, po 3-5 osobników.

Gatunki: brak

Słabości:

Łupy:

Powiązane zadania: brak

Jak walczyć? Dzika można spotkać jedynie w głuszy, najczęściej w stadzie, choć zdarzają się też pojedyncze sztuk. Ich podstawowym atakiem jest dzika szarża, którą w przypadku dobrego wyczucia można skontrować, lecz znacznie bezpieczniej wykonać unik.

Podstawowym celem podczas walki z dzikiem jest spowolnienie go, w czym przydają się Znaki Igni, Yrden oraz petardy takie jak Północny Wiatr. Kiedy uda ci się ta sztuka, zabicie zwierzęcia nie będzie stanowiło żadnego wyzwania.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.