"Wiedźmin: Oficjalna księga kucharska" już dostępna!

Nigdy nie spodziewałem się, że nadejdzie dzień, w którym na Enklawie będziemy pisać o premierze książki kulinarnej. To się jednak właśnie wydarzyło, jednak powód jest ku temu wyjątkowo, ponieważ dziś swoją premierą miałą oficjalna księga kucharska ze świata Wiedźmina!

Wiedźmin: Oficjalna księga kucharska serwuje zupełnie nowe doświadczenie w świecie znanym z przygód Geralta z Rivii. Na przestrzeni 256 stron zamkniętych w twardą okładkę, czytelnicy znajdą łącznie 80 bogato ilustrowanych przepisów inspirowanych światem Wiedźmina — od mroźnego Skellige po skąpane w słońcu Toussaint. Każdy przepis poprzedza stworzona na potrzeby księgi kulinarna opowieść, która dodaje daniu szczypty klimatu i przygodowego charakteru. Kucharską przygodę otwiera wyjątkowa przedmowa Andrzeja Sapkowskiego, bez którego nie powstałaby ani księga, ani też adaptacje uniwersum Wiedźmina, w tym ceniona na całym świecie seria gier od CD Projekt RED.

Autorkami książki Wiedźmin: Oficjalna księga kucharska są Anita Sarna i Karolina Krupecka, które od wielu lat tworzą przepisy na dania inspirowane światami gier wideo i popkulturą (m.in. na bazie Cyberpunka 2077 i anime Cyberpunk: Edgerunners) na blogu Nerds’ Kitchen oraz siostrzanym Witcher Kitchen, gdzie publikowały artykuły o swoich wcześniejszych peregrynacjach w świat Wiedźmina.

Szczegółowe informacje na temat tej nietuzinkowej premiery znajdziecie na naszej stronie Oficjalnej księgi kucharskiej ze świata Wiedźmina.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.