Import stanu gry

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Podobnie jak w poprzedniej części gry, w Wiedźminie 3 można zaimportować zapis gry z Wiedźmina 2: Zabójców Królów. nie jest to oczywiście koniecznie, ponieważ większość wyborów można później "zasymulować", jednakże importując stan gry masz pewność, że wszystkie dokonane wcześniej wybory zostały zachowane. Konsekwencje niektórych z nich odczujesz właśnie w Dzikim Gonie.

Zanim w ogóle zaczniesz, warto odnotować, że w Wiedźminie 3 nie zobaczysz Iorwetha. Choć on i Vernon Roche byli głównymi sprzymierzeńcami lub wrogami Geralta w poprzedniej odsłonie sagi, to jednak elf został ostatecznie wycięty z finału trylogii. Decyzja spotkała sie ze sporą krytyką ze strony fanów, jednakże RED-zi pozostali nieugięci i Iorweth nie pojawił się w grze nawet w kolejnych dodatkach. To sprawia, że część graczy być może chciałaby przenieść wybory dokonane w czasie rozgrywania Zabójców Królów po stronie Roche'a, choć oczywiście jest to jedynie niezobowiązująca sugestia.

Jak zaimportować stany gry?

Gry cRPG - Przewodnik - Wiedźmin 3: Dziki Gon - Eksploracja - Żeglowanie

Sprawa jest bardzo prosta. Jeśli posiadasz zainstalowanego Wiedźmina 2: Zabójców Królów, importer w Wiedźminie 3 powinien samodzielnie odnaleźć odpowiedni folder. W przeciwnym wypadku zapisy gry należy umieścić w odpowiednim folderze, a zatem w zależności od konfigiguracji dysków są to :\Users\[nazwa_użytkownika]\Dokumenty\Witcher 2\gamesaves lub :\Users\[nazwa_użytkownika]\Dokumenty\The Witcher 2\. Jeżeli grałeś w Steamową wersję Zabójców Królów, ścieżka powinna wyglądać nieco inaczej, tj. :\Program Files(x86)\Steam\userdata\[nazwa_użytkownika]\[id]\remote". Pliki wystarczy przenieść ręcznie. Wbrew niektórym internetowym poradom, ponowna instalacja Zabójców Królów wcale nie jest potrzebna.

Po przeniesieniu plików pozostaje już tylko odpalenie Wiedźmina 3, wybranie nowej gry i poziomu trudności. W następnym oknie powinna pojawić się opcja importu zapisów gry, co ilustruje obraz prawej (po kliknięciu zostanie powiększony).

Gry cRPG - Przewodnik - Wiedźmin 3: Dziki Gon - Import zapisu gry

Następnym krokiem jest wybranie określonego zapisu gry. Niestety na liście znajdą się nie tylko finałowe stany gry, ale wszystkie zapisy, jakich dokonałeś kiedykolwiek, dlatego dobrze wiedzieć, który z save'ów jest tym finalnym (patrz obrazek po prawej).

I to by było na tyle! Pozostaje rozkoszować się grą i wyczekiwać momentów, w których twoje decyzje zaprocentują lub... kopną prosto w rzyć!

Nie posiadam swoich save'ów!

To dość przykra sytuacja, lecz tak naprawdę nic strasznego się nie dzieje. Na koniec prologu Dzikiego gonu - dokładnie w trakcie misji Audiencja - Geralt zostanie przepytany ze swoich ostatnich przygód. Wówczas będziesz mógł podjąć wszystkie najważniejsze decyzje tak, jak gdybyś posiadał stary zapis gry. Nic zatem straconego!


Mrozie


Opublikowano:

Zobacz komentarze ()
Ostatnia aktualizacja:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.