Oficjalna, wiedźmińska książka kucharska w księgarniach już za dwa tygodnie!

Jeśli marzyliście kiedyś o tym, by pojeść jak mieszczanie z Novigradu lub napić się jak w mahakamskim szynku, to niedługo będzie ku temu znakomita okazja! Wielkimi krokami zbliża się bowiem premiera oficjalnej księgi kucharskiej ze świata Wiedźmina, autorstwa Anity Sarny i Karoliny Krupeckiej.

Ta niezwykła pozycja ukaże się nakładem wyd. Znak. Tytułem wstępu:

 

Wyrusz w smakowitą wędrówkę, w trakcie której odkryjesz receptury inspirowane kulinarnie bogatym dziedzictwem świata Wiedźmina. Przepisy zebrane i spisane przez kulinarną przewodniczkę zabiorą cię do miejsc znanych z opowieści starych gawędziarzy, opasłych oxenfurckich tomiszczy czy też ballad mistrza Jaskra.

Spędź wieczór w Białym Sadzie przy misce aromatycznej mahakamskiej zalewajki lub pysznym deserze z soczystych pieczonych owoców. Przejedź piaszczystym traktem w drogę do Velen, gdzie poznasz smak domowego posiłku przygotowywanego przez gościnnych mieszkańców tamtejszych wiosek. Skosztuj przekąsek na targu w Oxenfurcie i poznaj prawdziwą feerię lokalnych i cudownie egzotycznych smaków w novigradzkim porcie. Wsiądź na statek płynący na mroźne Skellige, gdzie przyrządzone w wyspiarskim stylu ryby popija się grzanym piwem, albo ucztuj w najlepszych austeriach i skąpanych słońcem winiarniach Toussaint oraz Beauclair. Odkryj też kulinarne sekrety skrywane przez niepozorny, podniszczony dziennik…

Książkę otwiera przedmowa Andrzeja Sapkowskiego, "ojca" wiedźmińskiego świata, co czyni ją jeszcze bardziej wyjątkową.

Wiedźmin. Oficjalna księga kucharska zawita na półki polskich księgarń już 22 listopada. Prawdopodobnie będzie to zatem znakomity prezent pod choinkę dla każdego miłośnika uniwersum stworzonego przez AS-a.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.