Miejsca Mocy

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

W Wiedźminie 3 Miejsca Mocy są ważnym elementem świata gry. Dzieje się tak z dwóch powodów:

  • Za każdym razem, gdy po raz pierwszy aktywujesz Miejsce Mocy, otrzymasz 1 punkt umiejętności. Ich liczba w grze jest ograniczona, dlatego warto skorzystać z tej dodatkowej puli.
  • Podobnie jak w poprzednich grach z serii, Miejsca Mocy gwarantują tymczasową premię do mocy Znaku, z którym są powiązane. Warto zatem korzystać z nich przed szczególnie trudnymi potyczkami - o ile to oczywiście możliwe.

Należy również podkreślić, że punkty umiejętności zdobyte poprzez aktywację Miejsc Mocy są przenoszone do trybu Nowa Gra+. Magiczne obeliski z kolei odświeżają swoje możliwości, dzięki czemu przy ponownym przechodzeniu gry można odblokować kolejne punkty umiejętności.

Lokalizacja Miejsc Mocy

Miejsca Mocy przeważnie znajdują się na odludziach, w starych ruinach lub w innych trudno dostępnych lokalizacjach. Warto ich jednak szukać z w/w powodów, w czym pomoże ci niniejszy poradnik. Pod poniższymi linkami znajdziesz mapy i dokładne opisy dróg wiodących do wszystkich dostępnych Miejsc Mocy.

Biały Sad

W Białym Sadzie możesz natknąć się na 6 różnych Miejsc Mocy.

Velen / Ziemia Niczyja

W Velen możesz natknąć się na 6 różnych Miejsc Mocy.

Novigrad / Zach. Redania

W Novigradzie oraz w jego najbliższej okolicy możesz natknąć się na 2 różne Miejsc Mocy.

Skellige

Na Wyspach Skellige możesz natknąć się na 9 różnych Miejsc Mocy.

Kaer Morhen

W okolicy Kaer Morhen możesz natknąć się na tylko jedno Miejsce Mocy.

Touissant

W Toussaint, które odwiedzisz w dodatku Krew i wino, możesz natknąć się na 5 różnych Miejsc Mocy.

Osiągnięcia

Jedno z Osiągnięć, a mianowicie Buffon, jest ściśle powiązane z Miejscami Mocy. Jego celem jest zdobycie premii do wszystkich Znaków jednocześnie, a zatem aktywowanie pięciu różnych obelisków w dość krótkim czasie. Paradoksalnie nie jest to wcale trudne i bez większych problemów można tego dokonać już na terenie wsi Biały Sad.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.