Style walki

Przewodnik gry Wiedźmin

WiedĄmini są mistrzami w posługiwaniu się mieczem, a to dzięki szkoleniu się w trzech różnych stylach walki - silnym, grupowym i szybkim. Każdy z nich ma inne zalety i wady, każdy jest przeznaczony do innego typu przeciwników. Warto zaznaczyć, że każdy ze styli można podzielić na dwie kategorie: walkę przy pomocy miecza stalowego (służącego do zabijania ludzi oraz istot humanoidalnych) oraz walkę przy pomocy miecza srebrnego (służącego do zabijania potworów). Informacje o podatności przeciwników na dane style walk można znaleĄć w Bestiariuszu.

Dział ten dokładnie charakteryzuje każdy ze stylów, a także atrybuty, jakie można wykupić w trakcie gry, by zwiększyć skuteczność Geralta w czasie bezpośrednich starć.

Styl Silny - przedkłada siłę nad szybkość i precyzję. Jest to doskonały styl do walki z wolniejszymi, ciężko opancerzonymi przeciwnikami o znacznej wytrzymałości. Styl Silny jest mało skuteczny w walce z lekko opancerzonymi, zwinnymi przeciwnikami.

  1. Zobacz wszystkie atrybuty Stylu Stalowego Silnego
  2. Zobacz wszystkie atrybuty Stylu Srebrnego Silnego

Styl Szybki - przeciwieństwo Stylu Silnego. Składa się on z szybkich, urwanych ciosów bez wykończenia, które są doskonałe na lekko opancerzonych, trudnych do trafienia przeciwników. Styl Szybki zadaje niewielkie obrażenia i nie jest skuteczny na opancerzonych przeciwników o większej wytrzymałości. Jedną z głównych zalet tego stylu jest duża szybkość zadawanych ciosów, uniemożliwiająca przeciwnikom wyprowadzenie skutecznych kontrataków.

  1. Zobacz wszystkie atrybuty Stylu Stalowego Szybkiego
  2. Zobacz wszystkie atrybuty Stylu Srebrnego Szybkiego

Styl Grupowy - przeznaczony głównie przeciwko słabym przeciwnikom atakującym w grupach. Styl ten składa się z zamaszystych, potężnych ciosów umożliwiających Geraltowi trafienie wielu celów jednocześnie. Jest umiarkowanie skuteczny przeciwko pojedynczym wrogom, lecz jego przydatność wzrasta wraz z liczbą przeciwników. Idealny w sytuacjach, gdy Geralt zostaje zaskoczony przez wielu przeciwników, choć użycie naraża Geralta na niebezpieczne ataki z tyłu.

  1. Zobacz wszystkie atrybuty Stylu Stalowego Grupowego
  2. Zobacz wszystkie atrybuty Stylu Srebrnego Grupowego

Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.