Gra planszowa Wiedźmin: Stary Świat już dostępna w ogólnej sprzedaży

Gra planszowa Wiedźmin: Stary Świat odniosla w serwisach crowdfundingowych Kickstarter i Zagramw.to ogromny sukces. Od dziś jest również dostępna do nabycia w sprzedaży detalicznej na terenie całej Polski.

Przypomnijmy, że Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa planszówka dla 1-5 graczy, której akcja toczy się na wiele lat przed wydarzeniami znanymi z sagi o Geralcie z Rivii — w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Do walki z istotami wrogimi ludziom zdolni byli tylko wiedźmini — profesjonalni zabójcy potworów, szkoleni w pięciu różnych szkołach. To właśnie w ich role wcielają się podczas przygody gracze. Przemierzając rozległą mapę świata, będą wykonywać zadania pełne trudnych wyborów i toczyć boje z krwiożerczymi bestiami oraz innymi wiedźminami. Za swoje starania otrzymają nie tylko zapłatę, ale również inne nagrody, w tym trofea z pokonanych potworów, pisząc w ten sposób swoją własną niezapomnianą wiedźmińską historię.

Poza fizyczną mapą Kontynentu, która stanowi planszę do gry w Stary Świat, gracze otrzymają szereg szczegółowo wykonanych figurek przedstawiających wiedźminów biorących udział w przygodzie, a także potwory — nie tylko te znane z serii gier Wiedźmin od Cd projekt RED, ale także zupełnie nowe. Zarówno w walce, jak i poza nią, gracze korzystać będą również z licznych kart, reprezentujących szereg działań związanych z eksploracją i wykonywaniem zadań, a także wiedźmiński arsenał i umiejętności, które będzie można łączyć w potężne kombinacje ataków, uników i magii.

 

Stworzona przez Go On Board gra planszowa Wiedźmin: Stary Świat dostępna jest w dwóch wersjach: Edycji Standardowej oraz Edycji Deluxe, wzbogaconej o dodatkowe figurki i elementy rozgrywki. W sprzedaży znajdą się również trzy rozszerzenia — Skellige, Magowie i Legendarne Łowy — które pozwolą graczom jeszcze bardziej zgłębić tajemnice, jakie skrywa przed nimi Stary Świat.

Wiedźmin: Stary Świat można od dziś kupić w wybranych sklepach stacjonarnych i internetowych. Planszówka dostępna jest w pełnej polskiej wersji językowej. Więcej informacji na temat gry, w tym szczegóły dotyczące zawartości poszczególnych wydań i dodatków oraz ceny, dostępne są za pośrednictwem oficjalnej strony.

To jak, zamierzacie sięgnąć po tę planszówkę i odkrywać Stary Świat Wiedźmina? A może już to robicie?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.