Wiedźmin

Podstawowe informacje

Pierwsza gra komputerowa na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego!

Wielowątkowa, intrygująca fabuła gry oparta na bestsellerowej powieści Sapkowskiego. Widowiskowy, tętniący życiem świat, oparty o silnik mistrzów gatunku cRPG - BioWare - gwarantuje rozgrywkę na najwyższym poziomie. Realistyczny, wzorowany na średniowiecznych traktatach system walki, zrealizowano z rozmachem dzięki technologii motion capture.

Rzuć wyzwanie przeznaczeniu i odkryj świat, w którym nie istnieje prosty podział na dobro i zło, a ludzie często okazują się gorsi niż potwory. Stań sie częścią legendy, która nie ma zakończenia...

  • Data premiery (świat):
  • Data premiery (Polska):
  • Oficjalna strona: http://www.thewitcher.com/

News

Mimo że od premiery Wiedźmina 3 minęło już kilka ładnych lat, ekspansja Geralta et consortes w innych mediach trwa w najlepsze. Wkrótce miłośnicy przygód Białego Wilka otrzymają kolejną możliwość powrotu do świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Tym razem stanie się to za sprawą gry planszowej Wiedźmin: Ścieżka przeznaczenia, która właśnie rozpoczęła zbieranie środków na platformie crowdfundingowej Gamefound.

więcej...

Pod lupą

Wiedźmin - recenzja Edycji Rozszerzonej

Od premiery Wiedźmina minął rok. Znakomita większość mediów i graczy (w tym także ja) była zachwycona tym, co zaoferował produkt studia CD Projekt RED. Kontynuacja gry, która do tej pory sprzedała się na całym świecie w nakładzie miliona egzemplarzy, miała pojawić się w przeciągu 18 miesięcy od wydania gry.

więcej...