Remake Wiedźmina oficjalnie zapowiedziany!

Dziś mija dokładnie 15 lat od premiery pierwszej części komputerowego Wiedźmina. CD Projekt RED postanowiło uczcić tę rocznicę w najlepszy możliwy sposób: oficjalnie zapowiadając stworzenie remake'u gry!

Oryginalny Wiedźmin nie zestarzał się najlepiej i wielu fanów od lat prosiło RED-ów o odświeżenie tej gry od podstaw. Prośby najwyraźniej zostaną wysłuchane, ponieważ Remake popularnego "Wieśka" powstanie na Unreal Engine 5.

Nowy-stary Wiedźmin zostanie stworzony przez polskie studio Fool's Theory, ale cały proces będzie pod stałym nadzorem RED-ów. Ów projekt jest tym, który na niedawno przedstawionej roadmapie studia zostało oznaczony kryptonimem Canis Majoris. Deweloperzy zastrzegli jednak, że remake znajduje się na bardzo wczesnym etapie produkcji, dlatego na finalny produkt przyjdzie nam jeszcze "trochę" poczekać. Ile? Tego nie wiadomo - nawet w przybliżeniu.

 

Wiedźmin to był początek CD PROJEKT RED, od tego się wszystko dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta – powiedział Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED. Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze liczą od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać.

Czekamy zatem na kolejne informacje, o których oczywiście będziemy was na bieżąco informować!


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.