Pyrkon: MTP zamieni się w Fantastyczną Przestrzeń już w ten weekend!

Informacja prasowa organizatorów Pyrkonu 2014:

 

Został niecały tydzień do Festiwalu Fantastyki Pyrkon. Co czeka uczestników? Ponad 1000 punktów programu, 15 tysięcy kostek sześciennych i 15 tysięcy gier w prezencie, ponad 90 gości, hale pełne gier zarówno elektronicznych, jak i tych bez prądu, pokazy walk, warsztaty, prelekcje i panele dyskusyjne!

Goście

Lista gości zawiera ponad 90 nazwisk zarówno z Polski, jak i z zagranicy. W tym roku Pyrkon gości między innymi twórców literatury: Charlesa Strossa, dwukrotnego laureata prestiżowej Nagrody Hugo, Lauren Beukes, której książka „Lśniące dziewczyny” będzie miała swoją premierę na festiwalu, a także wielu polskich autorów: Łukasza Orbitowskiego, Annę Kańtoch, Jarosława Grzędowicza, Andrzeja Pilipiuka, Maję Lidię Kossakowską, Macieja Parowskiego. Nie zabraknie również gości ze świata gier i filmu. Przyjadą między innymi: aktor Jacek Rozenek, który podkładał głos pod postać „Wiedźmina”, Artur Ganszyniec, scenarzysta gry „Wiedźmin” i współtwórca fabuły drugiej części i Przemysław Truściński twórca pierwszej komputerowej odsłony Geralta.

Ogrom atrakcji w programie

Ponad 1000 punktów programu, co oznacza 1700 godzin atrakcji! A wszystko zmieszczone w zaledwie 52 godziny trwania Festiwalu i 18 bloków programowych. Poza obecnymi na Pyrkonie co roku prelekcjami, program wzbogacił się o pokazy filmów, testy gier oraz fragmenty słuchowisk. Szczególnie ciekawie zapowiada się sobotnia prezentacja audiobooków Sound Tropez, podczas której będzie można przedpremierowo posłuchać niektórych z nich. W sobotę odbędą się także: videokonferencja z Tonym Swattonem - kowalem Hollywood, który stworzył broń między innymi do „Piratów z Karaibów”, „Alicji w Krainie Czarów” i wielu innych, Wielki Konkurs Strojów Maskarada – podczas tego wydarzenia będziemy mogli podziwiać na scenie najbardziej spektakularne kostiumy przygotowane przez uczestników festiwalu.

Pyrkon to także atrakcje, które trwają przez cały dzień, a często są otwarte również w nocy. Całą dobę będzie czynny między innymi Blok Gier Elektronicznych oraz Blok Gier Planszowych, gdzie uczestnicy będą mieli możliwość wypożyczyć grę planszową, pograć na komputerach lub wziąć udział w karaoke. Dla tych, którzy wolą poczytać, UAM przygotował na Pyrkonie Obwoźną Czytelnię Komiksów. Dla fanów Gry o Tron HBO przyotowało specjalną fotobutkę, gdzie będzie można zrobić sobie zdjęcia na specjalnie przygotowanym tle. Takich pamiątek jeszcze nikt nie miał.

Bilety

Bilety na Pyrkon będziecie mogli nabyć już w czwartek od godziny 10:00 do 18:00 przy wejściu na teren targów od strony ulicy Głogowskiej. Od piątku, 21 marca, kasy będą czynne nieprzerwanie do niedzieli. Wejściówka na 3 dni kosztuje 50 złotych.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.