Skocz do zawartości

Forumowy konkurs literacki!


Mrozie

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z niedawnym liftingiem forum, ruszamy z pierwszymi forumowymi konkursami. W pierwszej odsłonie mamy dla Was wielokrotnie chwaloną i nagradzaną ksiażkę Roberta M. Wegnera Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód. Co trzeba zrobić, aby ją dostać? Cóż, to bardzo proste: wystarczy, że napiszesz, dlaczego to właśnie Ty zasługujesz na to, by otrzymać od nas tę książkę - autor (lub autorka ;) ) najbarwniejszej odpowiedzi, który w dniu zakończenia konkursu będzie miał co najmniej 10 postów na forumowym liczniku, otrzyma wspomnianą książkę!

Jak spełnić warunek 10 postów? To również dosyć proste! Wystarczy wypowiedzieć się w kilku wątkach lub założyć własne, poczynając od tematów "wstępnych", takich jak:

Zachęcam do dyskusji w tych, jak i wielu innych tematach. No i oczywiście nie zapomnij o najważniejszym: o tym, żeby przekonać nas, że to właśnie w Twoje ręce powinna trafić książka Roberta M. Wegnera. Powodzenia! :)

Szczegółowy regulamin konkursu przedstawiamy poniżej:

Regulamin

1. Forumowy Konkurs Literacki (dalej nazywany konkursem) jest organizowany przez portal internetowy EnklawaNetwork.pl. Nagrodą w wyżej wymienionym konkursie jest egzemplarz książki Roberta M. Wegnera pt. Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód, ufundowane przez wydawnictwo Powergraph.

2. Konkurs trwa od 13.03.2012 do 23.03.2012, do godziny 23:59:59.

3. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zamieszczenie w tym temacie posta, w którym użytkownik powinien uargumentować, dlaczego to on powinien dostać nagrodę. W chwili zakończenia konkursu (punkt 2) użytkownik musi mieć na forumowym liczniku minimum 10 postów.

4. W poczet konkursu zostaje zaliczona tylko pierwsza odpowiedź. Każda kolejna nie będzie brana pod uwagę.

5. Po zakończeniu terminu wyznaczonego w punkcie 2, redakcja EnklawaNetwork.pl wybierze najlepszą jej zdaniem wypowiedź. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w tym temacie na forum oraz na Facebookowym koncie EnklawaNetwork.pl (LINK).

6. Dzień po ogłoszeniu wyników przedstawiciel portalu skontaktuje się ze zwycięzcą poprzez Prywatną Wiadomość lub e-mail podany w profilu użytkownika, aby ustalić dane adresowe zwycięzcy. Jeśli w ciągu 7 dni od nadania wiadomości użytkownik w żaden sposób nie odpowie, nagroda przejdzie na następnego w kolejności użytkownika.

7. W ciągu 7 dni roboczych od potwierdzenia danych adresowych nagroda zostanie wysłana do laureata konkursu. W ciągu kolejnych 14 dni roboczych nagroda powinna trafić do rąk zwycięzcy.

8. W konkursie nie mogą brać osoby wchodzące w skład portalu EnklawaNetwork.pl i ich najbliższe rodziny oraz pracownicy wydawnictwa Powergraph i ich najbliższe rodziny.

9. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm.) przez redakcję EnklawaNetwork.pl oraz przez wyd. Powergraph wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu oraz wysyłki nagrody.

10. Redakcja EnklawaNetwork.pl zastrzega sobie prawo do zmiany powyższego regulaminu w czasie trwania konkursu. Informacje na temat zmian w regulaminie będą ukazywać się na forum portalu EnklawaNetwork.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ta książka powinna do mnie trafić, ponieważ jestem inteligentną (nauczyciele z gimnazjum roftlują) nastolatką z głową pełną marzeń o błyskotliwej karierze w pisarstwie. Jeśli nie argument o rozwoju polskiej młodzieży, to może...

Ja, ja, ja, ja...Mdłości można dostać od 'pierwszoosobowości'(rym niezamierzony). U każdego człowieka słychać tysiąc pięćset sto dziewiećset dziennie, że ja, mnie, jestem, sądzę itd. JesteśMY egoistami od urodzenia. Wg encyklopedii PWN egoizm to postawa życiowa charakteryzująca się dbałością o dobro i interesy własne/osób najbliższych oraz przedkładaniem ich nad dobro i interes innych.

Każde słowo, czyn, myśl, które wytworzymy są samolubne i mają na celu tylko udogodnienie sobie czegoś. Pomyśl Ty, o Wielki Czytający, czyż tak nie jest? Od dzieciństwa mówisz: mamo, żeby zwrócić na siebie uwagę, nie, żeby zaprotestować, kiedy coś nie chcesz. Póżniej twoja osobowość robi się bardziej złożona, już nie wystarcza ci tylko spełnienie podstawowych zachcianek. Teraz chcesz pochwalić się, poskarżyć, przeprosić- tak nawet to jest wyrazem egoizmu. Jeśli nie przeprosisz, będziesz cierpiał, choćby na wyrzuty sumienia. Cierpienie jest niewygodne. Następnie zaczynasz czuć, coś nawarstwia się w tobie. Chcesz, żeby cię wysłuchano, żeby ktoś ci pomógł. Człowiek to sprytna osoba, wie, że najpierw sam musi umieć słuchać, żeby być wysłuchanym. W następnym etapie narasta w tobie samotność- trudne do zdefiniowania słwo, które cię pochłania. Teraz nie umiesz żyć bez kogoś, kto będzie martwił się o ciebie, opiekował tobą, był przy tobie, komu ty możesz pomagać, zajmować się nim, przebywać obok.To duże poświęcenie umieć coś takiego zrobić, przezwyciężyć samotność. Jak to zdobyć, myśli sobie twoja podświadomość. I wymyśla. Najbardziej egoistyczne uczucie, miłość. Ty kochasz kogoś, on kocha ciebie. Zwykła transakcja, popis samolubności. Nie ma samotności, jest miłość. Nazywają ją altruizmem, filozofowie od siedmiu boleści. Miłość wymaga. Daje, ale tylko by zatrzymać przy sobie.

A interesy osób bliskich?- mówisz. A po co w ogóle masz bliskich, przecież jakoś by wytrzymali bez ciebie. To ty ich potrzebujesz, jeśli będzie im żle, tobie też w jakiś sposób będzie żle, więc pomagasz im. Bez nich jest samotność, musisz ich zatrzymać. Dajesz im co chcą.

Każdy chce być zrozumiany, także ty. Zrozumienie to jedna z form egozimu. Inna forma miłości? Pomyśl nad tym, zadanie domowe od księdza.

No a zakonnicy?-czepiasz się.-Wszyscy od organizacji charytatywnych, wolontariusze. Dziecko drogie, naiwne jak rzadko kto. Po co oni to robią? Nooo, przecież wiesz. Dla samych siebie. Czują się lepsi, obnoszą się z tym, może nie wiedząc. Zakonnicy będą mieli dodatkowe punkty od Boga, wolontariusze pocieszenie dla swoich ego. Coś jeszcze? Ach, zapomniałabym.

Bóg. Największy egoista. Czemu nas wymyślił? Siedział sobie w ciemnościach i było dobrze. Jedno słowo: samotność. Domyśl się reszty. A, czekaj jesteś niedomyślny wyjątkowo. Coż, nie chce mi się, radż sobie sam. Wskazówka: Niebo=człowiek-samotność

Przykro ci? Wszystko, co kiedykolwiek zrobiłeś, było egoistyczne. Jak dać sobie z tym radę?-dopytujesz się. Rozgrzeszę cię, tak jak samą siebie.

Skoro wszyscy są egoistami, nikt nie jest egoistą.

Znowu??? Egoizm to cecha człowieka, nie choroba, koleś. Wnerwiasz mnie. Kończę, bo nie wytrzymuję już pośród tego natężenia groteski.

Właśnie dlatego powinnam dostać tę książkę. Nie jestem egoistką tak jak wszyscy inni, którzy ją chcą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki to moje hobby, pasja, miłość, a czytanie to niewątpliwie jeden z celów mojej egzystencji na tym, "łez padole", jak mawiają poeci. Jestem fanatycznym fantastą. Czytaczem czytadeł. Molem książkowym. Książkoholikiem, który niczym literacki wampir poszukuje wciąż nowych ofiar. Ofiarami tymi są książki, opowiadania, powieści, bogu ducha winne dzieła, które stworzono z myślą o tysiącach podobnych mnie pasjonatów, poszukujących wciąż nowych linijek tekstu do zgłębienia i fabuł do odkrycia. Nie przepuszczę żadnej powieści, która znajdzie się w mojej mocy. Książko, przekraczając mój próg podpisujesz na siebie wyrok. Zostaniesz przeczytana, zanalizowana, zrecenzowana i mile wspominana! Nie ma innej opcji, alternatywy nie istnieją. Jest tylko tu i teraz, ty i ja, chłonny jak gąbka umysł i zapisana czarnym drukiem kartka. Boisz się? Niepotrzebnie.

Czym byłby mój świat bez książek? Kolejnym nudnym kawałkiem egzystencji zwanym popularnie życiem. Byle przerwać od wschodu do zachodu, od stycznia do grudnia. Łóżko, praca, jedzenie, telewizor i znów łóżko. I tak w kółko. Kopiuj wklej. Codzienność do kwadratu pomnożona przez tysiąc. Ponura egzystencja. W końcu jakoś trzeba zapełnić czas pomiędzy narodzinami i śmiercią. Monotonia, monotonia, monotonia. Ucz się, jedz i pracuj, powtarzane jak mantra przez setki pokoleń.

Jednak, gdy zasiadam w ulubionym fotelu w dłoniach trzymając nową książkę, na moment przenoszę się do innego świata. Do fantastycznej ostoi ducha, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy fantasy odkryją tysiące nowych światów, historycy zgłębią tajemnice wieków, militaryści przeżyją setki przygód podczas największych starć w dziejach ludzkości, a domorośli detektywi, wraz z najtęższymi głowami kryminalnego światka, rozwiążą coraz to nowe sprawy.

Czytanie to moje drugie, pełne przygód życie, bez którego to prawdziwe nie byłoby nawet w połowie tak atrakcyjne. Dlatego chciałbym wraz z Robertem Wegnerem przenieść się na meekhańskie pogranicze, aby tam dokonać rzeczy niezwykłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Z racji tego, że w pierwszych dniach konkursu niektórzy mieli problem z rejestracją na forum (co zostało już naprawione) i tym samym nie mogli wziąć udziału w konkursie, postanowiliśmy przedłużyć go o tydzień - potrwa więc do 30 marca, do godz. 23:59:59. Za uniedogodnienia przepraszamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na fakt, że moja persona może poszczycić się przynależnością do zaszczytnego grona bibliofilów traktujących każdego przedstawiciela słowa pisanego z należytym Mu szacunkiem, bez względu na jego przynależność gatunkową, uważam, że to właśnie ja powinienem otrzymać książkę "Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód – Zachód". Oprócz tego, że posiadam wiele cech z dziedziny hołdowania i gloryfikowania sztuki piśmiennej, umożliwiających mi pretendowanie do miana największego kultysty książek, mogę się również poszczycić pewnymi atutami, które znacznie wyróżniają mnie na tle innych entuzjastów literatury, a zarazem stanowią kolejny powód dla którego to właśnie ja powinienem otrzymać tę książkę. Otóż, moja dusza składa się z dwóch dominujących ośrodków, z czego każdy z nich stanowi bardzo ważny element składowy mojej osobowości. Organ znajdujący się na wschodzie mej duszy, odznaczający się silnym temperamentem, odpowiedzialny jest za moje zamiłowania do militarystyki, szczegółowo opisywanych w powieściach fantastycznych bitew oraz uczestniczących w nich potworów, nocnych kreatur, mrocznych pomiotów, plugawych istot, potępieńców, czarcich bestii oraz heroicznych bohaterów. Natomiast cząstka o łagodnym uosobieniu, umiejscowiona na zachodzie, odznacza mnie wyjątkową wrażliwością na estetykę, dzięki której jako jeden z nielicznych jestem w stanie docenić takie szczegóły, jak kunszt  wykonania okładki każdego "produktu celulozy". Na pograniczu tych dwóch komponentów mojej duszy znajduję się centrum całego układu, spajające je zamiłowaniem do treści uwiecznionych na papierze i wyposażające mnie w umiejętność obracania każdej stronicy dowolnej książki gestami wielce majestatycznymi i wyrażającymi apoteozę. Taka konstrukcja mojej duszy umożliwia mi, być może jako jedynemu człowiekowi, pełne utożsamienie się z przedstawicielem beletrystyki jakim są "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" i dlatego uważam, że to właśnie ja powinienem je otrzymać.

Ostatecznie więc meritum z tego płynie takie

Że skoro dobrodziejstwa prozy doceniam wszelakie

To właśnie ja tym tworem powinienem zostać obdarowany

Gdyż na mej półce niczym jak w ołtarzu byłby traktowany

Zapewne przez wszystkich domowników byłby bardzo lubiany

Byłbym dumny, że to w mym sanktuarium jest przechowywany

;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...