Crowdfundingowa zbiórka na rzecz Crossroads Inn wystartowała na Kickstarterze

Budowanie własnej tawerny to niełatwa sprawa, a zbieranie pieniędzy na grę o budowaniu tawerny - jeszcze trudniejsza. Niemniej takiego właśnie wysiłku podjęła się właśnie ekipa polskiego studia Kraken Unleashed Games, która na Kickstarterze zamierza uzbierać środki na rozbudowę swojej sztandarowej gry, która nosi tytuł Crossroads Inn.

Informacja prasowa Klabatera, wydawcy Crossroads Inn:

 

WARSZAWA, POLSKA, 12.02. 2019
30 tysięcy dolarów oraz światowy rozgłos - o to walczą twórcy Crossroads Inn, którzy właśnie uruchamili kampanię crowdfundingową na Kickstarterze. Warszawskie studio Kraken Unleashed chcę za tę kwotę rozbudować niezwykle ambitny tytuł, który pojawi się na PC i Xbox One w Q4 br.

Crossroads Inn to rozbudowana gra łącząca dwa niezwykle popularne gatunki - management sim i RPG. Dzięki tej niepowtarzalnej mieszance, tytuł wychodzi poza schemat znany z symulatorów, tym samym odświeżając nieco skostniałe założenia gatunku. Patryk Pietraszkiewicz, studio head, tak tłumaczy tę decyzję:

Uwielbiam symulatory, ale zawsze brakowało mi w nich warstwy fabularnej, jakiejś porywającej historii. Chcielibyśmy tworząc Crossroads Inn kreatywnie połączyć popularne funkcjonalności tycoonowych produkcji z elementami przygodowo - strategicznymi. Entuzjastyczny odzew społeczności, która rośnie z dnia na dzień, to potwierdzenie, że na taką produkcję czeka naprawdę wiele osób.

Gra oferuje 3 różne tryby: kampanię, sandbox oraz scenariusze. Pierwszy pozwala przeżyć nieliniową przygodę z elementami RPG - decyzje handlowe podejmowane przez graczy odbiją się szerokim echem, budząc zainteresowanie potężnych sił na politycznej scenie Delcrys, krainy w której rozgrywa się akcja Crossroads Inn. Drugi tryb szczególnie spodoba się fanom symulacji - rozgrywka skupia się na zarządzaniu własnym biznesem i rozwijaniu karczmy. Scenariusze stanowią z kolei listę konkretnych wyzwań, które trzeba pokonać w określonych warunkach.

Po wielkich sukcesach Iron Harvest, czy niedawnego Nemesis, wiemy, jak ważne jest angażowanie społeczności w proces tworzenia tytułu. Od kiedy ogłosiliśmy powstanie gry, stale spotykamy się z zainteresowaniem i pytaniami o funkcjonalności, których pierwotnie nie planowaliśmy, a które okazują się dla naszych fanów bardzo ważne. Stąd pomysł na zebranie dodatkowych środków na rozbudowanie tytułu - mówi Szczepan Rożalski, który pracuje nad warstwą narracyjną Crossroads Inn.

W Crossroads Inn gracz wciela w młodego chłopaka, który zaczyna pracować w tawernie znajdującej się na styku trzech wiecznie skłóconych królestw. Cała kraina huczy od plotek związanych z nagłą śmiercią Króla Owena, a sam bohater wkrótce wplątuje się w polityczną intrygę związaną ze zbliżającym się wyborem nowego następcy Tronu. Dzięki strategicznemu ulokowaniu tawerny na przecięciu szlaków handlowych i politycznych, zawartym sojuszom i rosnącej sławie, gracz szybko zaczyna wpływać na losy świata Delcrys. Jednocześnie powoli odkrywają prawdę stojącą za Śmiercią Króla.

Premiera Crossroads Inn została zaplanowana na czwarty kwartał 2019 r. Pierwszy gameplay z gry możecie zobaczyć poniżej.

W ramach kampanii twórcy Crossroads Inn chcą zatem pozyskać 30 tys. dolarów. Na razie, po pierwszych dwóch dobach kampanii, na koncie projektu znajduje się nieco ponad 5 tys. dolarów. Jeśli chcecie wesprzeć finansowo debiutancką grę Kraken Unleashed Games, możecie to zrobić tutaj. Zbiórka potrwa do 14 marca.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.