Crossroads Inn: Gra Planszowa w przygotowaniu. Crowdfundingowa zbiórka ruszy we wrześniu

Crossroads Inn, czyli popularny "symulator karczmarza" polskiego studia Kraken Unleashed, zdążył zebrać pokaźne grono fanów. Teraz zamierza wypłynąć na jeszcze szersze wody przy pomocy gry planszowej, która wkrótce zacznie zbierać fundusze na platformie crowdfundingowej.

Crossroads Inn: Gra Planszowa to ekonomiczna gra planszowa, która podobnie jak komputerowy oryginał, pozwoli graczom zarządzać rozwojem karczmy. Miejscem akcji gry jest królestwo Yorevale, gdzie - zupełnie przypadkiem - monarchowie ciągle umierają, a ich nieślubni potomkowie muszą rywalizować ze sobą o wpływy i władzę. Gracze w liczbie do maksymalnie 4 osób, wcielą się w królewskie bękarty i spróbują przejąć koronę Yorevale dla siebie. W celu uniknięcia krwawej wojny domowej zawarta zostaje umowa i tak oto rodzi się honorowy zakład - ten, kto zbuduje najlepszą karczmę, nie tylko zostanie “królem” lokalnej gastronomii, ale również królem całego Yorevale!

W Crossroads Inn: Gra Planszowa gracze zbudują karczmę od podstaw, przygotują smaczne posiłki, a wszystko po to, żeby spełniać oczekiwania gości pochodzących z różnych klas społecznych: od prostych i przaśnych ciemiężonych, po wyrafinowanych i kapryśnych przedstawicieli szlachty - koniec końców każdy chce się napić i dobrze zjeść. Rozgrywka opierać się będzie na przewidywaniu - oraz blokowaniu! - ruchów reszty bękarciego rodzeństwa (inni gracze) prowadzącego konkurencyjne tawerny. Wygra ten, kto bez skrupułów wykorzysta złoto, plotki oraz słabości przeciwników. W królestwie jest miejsce dla wielu karczmarzy… ale król może być tylko jeden!

Kupno nowych mebli, zdobycie niepowtarzalnych przepisów i egzotycznych składników do potraw, dobrze wyszkolona służba - wszystko może pomóc graczom osiągnąć ostateczne zwycięstwo. A jeśli to nie wystarczy - uwodzicielskie Vedety i złotouści bardowie zajmą się co bardziej wymagającymi gośćmi.

 

Kampanię crowdfundingową Crossroads Inn przeprowadzimy w serwisie Gamefound ze względu na jego wysoką rozpoznawalność wśród fanów gier planszowych i ogromne doświadczenie pracujących w nim ludzi. Na Gamefound odbywały się zbiórki gier, w które sami gramy jako fani, pomyśleliśmy więc, że będzie to idealne miejsce dla naszej planszówki - powiedział Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze, wydawcy gry. Crossroads Inn to już mocna marka fantasy, a takie gry podobają się na Gamefoundzie. Koncepcję gry współtworzyliśmy ze studiem Sirius Games, które dysponuje dużą wiedzą dotyczącą tworzenia gier planszowych. Wierzę, że ich doświadczenie, w połączeniu z naszą znajomością mechanizmów kampanii crowdfundingowych, zaowocują świetną grą planszową.

Crowdfundingowa zbiórka na rzecz gry planszowej wystartuje we wrześniu, jednak już teraz warto jej stronę na Gamefoundzie i pobrać za darmo cyfrową edycję książki kucharskiej Crossroads Inn zawierającą 12 specjalnych przepisów na dania stworzonych we współpracy ze znanym kulinarnym blogiem Nerds' Kitchen!


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.