Klabater wyda grę planszową stworzoną na podstawie gry Crossroads Inn

Crossroads Inn okazało się całkiem udanym symulatorem karczmarza. Wydawca gry, Klabater, nie zamierza na tym poprzestać i szykuje się na podbój kolejnego rynku. Rynku planszówek!

Crossroads Inn: The Board Game to strategiczna i ekonomiczna gra planszowa, która - podobnie jak komputerowy oryginał - pozwoli graczom zarządzać rozwojem własnej karczmy. Miejscem akcji gry jest królestwo Yorevale, gdzie zupełnie przypadkiem monarchowie ciągle umierają, a ich nieślubni potomkowie muszą rywalizować ze sobą o wpływy i władzę. Gracze wcielą się w królewskie bękarty i spróbują przejąć koronę. Aby uniknąć krwawej wojny domowej zawarta zostaje umowa i rodzi się honorowy zakład: ten, kto zbuduje najlepszą karczmę, nie tylko zostanie “królem” lokalnej gastronomii, ale również królem całego Yorevale!

Zgodnie z najnowszymi trendami rynkowymi, Klabater planuje w drugiej połowie roku uruchomić kampanię crowdfundingową. Serwisy typu Kickstarter czy Gamefound specjalizują się w zbiórkach na gry planszowe, co potwierdzają niesamowite wyniki kampanii wielu gier z tego gatunku z ostatnich miesięcy. 

 

Rynek planszówek przeżywa w tej chwili niesamowity boom na całym świecie. Elementem tego zjawiska jest również produkcja gier planszowych opartych na licencjach hitów znanych fanom z PC i konsol. Wiele z nich odnosi duże sukcesy w serwisach crowdfundingowych, by wspomnieć tylko planszowe adaptacje Wiedźmina i Frostpunka - powiedział Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze. Crossroads Inn to mocna marka fantasy, oferująca również sporą dawkę humoru, myślę że to świetny punkt wyjścia dla porządnej planszówki.

W Crossroads Inn: The Board Game gracze zbudują karczmę od podstaw, przygotują niepowtarzalne posiłki, a wszystko po to, żeby spełniać oczekiwania gości pochodzących z różnych klas społecznych - od prostych i przaśnych Ciemiężonych, po wysublimowanych i kapryśnych przedstawicieli szlachty, każdy chce się napić i dobrze zjeść. Rozgrywka opierać się będzie na przewidywaniu - oraz blokowaniu! - ruchów reszty bękarciego rodzeństwa prowadzącego konkurencyjne tawerny. Wygra ten, kto bez skrupułów wykorzysta złoto, plotki oraz słabości przeciwników. W królestwie jest miejsce dla wielu karczmarzy… ale król może być tylko jeden! 

Crossroads Inn: The Board Game oferuje wiele rozwiązań, które pozwolą osiągnąć ten cel. Kupno nowych mebli, zdobycie niepowtarzalnych przepisów i składników do potraw, dobrze wyszkolona służba - wszystko może pomóc graczom osiągnąć ostateczne zwycięstwo. A jeśli to nie wystarczy - uwodzicielskie vedety i złotouści bardowie zajmą się bardziej wymagającymi gośćmi. 

Planszowa odsłona Crossroads Inn jest obecnie na etapie tworzenia prototypu. Crowdfundingowa zbiórka na rzecz projektu została zaplanowana na wrzesień 2021 r.

Jak wam się podoba pomysł na taką grę planszową?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.