Gra olanszowa Crossroads Inn: The Innkeepers' Creed wylądowała na Kickstarterze

Kilka miesięcy temu Klabater zapowiedział stworzenie gry planszowej bazującej na ich popularnym symulatorze karczmarza, Crossroads Inn. Dziś owa planszówka, która zyskała podtytuł The Inkeepers's Creed, wylądowała na Kickstarterze.

Crossroads Inn: The Innkeepers’ Creed to strategiczna i ekonomiczna gra planszowa, która – podobnie jak komputerowy oryginał pozwoli graczom zarządzać rozwojem własnej karczmy. Miejscem akcji gry jest królestwo Yorevale, gdzie – zupełnie przypadkiem – monarchowie ciągle umierają, a ich nieślubni potomkowie muszą rywalizować ze sobą o wpływy i władzę. Gracze wcielą się w królewskie bękarty i spróbują przejąć koronę. Aby uniknąć krwawej wojny domowej zawarta zostaje umowa i rodzi się honorowy zakład: ten, kto zbuduje najlepszą karczmę, nie tylko zostanie “królem” lokalnej gastronomii, ale również królem całego Yorevale!

 

W Crossroads Inn: The Innkeepers’ Creed gracze zbudują karczmę od podstaw, przygotują niepowtarzalne posiłki, a wszystko po to, żeby spełniać oczekiwania gości pochodzących z różnych klas społecznych – od prostych i przaśnych Ciemiężonych, po wysublimowanych i kapryśnych przedstawicieli szlachty, każdy chce się napić i dobrze zjeść. Rozgrywka opierać się będzie na przewidywaniu – oraz blokowaniu! – ruchów reszty bękarciego rodzeństwa prowadzącego konkurencyjne tawerny. Wygra ten, kto bez skrupułów wykorzysta złoto, plotki oraz słabości przeciwników. W królestwie jest miejsce dla wielu karczmarzy… ale król może być tylko jeden! 

Crossroads Inn: The Innkeepers’ Creed oferuje wiele rozwiązań, które pozwolą osiągnąć ten cel. Kupno nowych mebli, zdobycie niepowtarzalnych przepisów i składników do potraw, dobrze wyszkolona służba – wszystko może pomóc graczom osiągnąć ostateczne zwycięstwo. A jeśli to nie wystarczy – uwodzicielskie vedety i złotouści bardowie zajmą się bardziej wymagającymi gośćmi. 

Crowdfundingowa zbiórka na Kickstarterze ma na celu zebrać blisko 20 tys. dolarów, które zostaną przeznaczone na ukończenie i rozszerzenie tej planszówki. Po kilkunastu godzinach od rozpoczęcia na koncie projektu znajduje się już prawie 12 tys. dolarów, co oznacza, że kampania niemal na pewno zakończy się sukcesem.

Jeśli chcecie wesprzeć inicjatywę Klabatera i zakupić Crossroads Inn: The Inkeepers' Creed w obniżonej cenie, możecie to zrobić pod niniejszym adresem. Najniższy próg gwarantujący standardową edycję gry to 40 EUR.

Kampania na Kickstarterze potrwa do 25 czerwca. Premierę Crossroads Inn: The Inkeepers' Creed zaplanowano na czerwiec 2023 r.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.