Days of Wonder zapowiedziało grę planszową Small World of Warcraft

Zmagania armii Przymierza i Hordy wkrótce przeniosą się na plansze. Stanie się to za sprawą wydawnictwa Days of Wonder, które na bazie współpracy z Blizzardem stworzy grę planszową Small World of Warcraft.

W Small World of Warcraft gracze będą wybierać spośród mieszanek dostępnych ras i zdolności specjalnych, takich jak Pandareni Magowie Portali albo Gobliny Zielarze, by podjąć walkę o dominację w Azeroth. Osiągnięcie tego celu wymagać będzie przejmowania kontroli nad legendarnymi obszarami oraz potężnymi artefaktami. Jednakże każde imperium, które zostanie zbudowane w tym niezwykłym świecie, ostatecznie będzie musiało upaść. Aby rządzić Azeroth, gracze będą musieli umiejętnie wybierać moment, w którym należy porzucić daną rasę i wprowadzić na jej miejsce zupełnie nową.

Podczas tworzenia Small World of Warcraft Days of Wonder ściśle współpracowało z Blizzardem, by stworzyć grę, w której oba światy będą się płynnie przenikały. Gra planszowa zawiera wiele nowych, wyjątkowych ilustracji, oddających atmosferę tętniącego życiem uniwersum Warcrafta. Zarówno rasy, jak i specjalne moce będą dobrze znane milionom graczy w World of Warcraft z całego świata, którzy wielokrotnie zwiedzili krainę Azeroth wzdłuż i wszerz.

 

Współpraca z Blizzardem była dla nas niesamowitym doświadczeniem. Nie tylko szybko zgodziliśmy się co do wspólnej wizji gry, ale również sam proces projektowania okazał się wyjątkowo intensywny i satysfakcjonujący – powiedział Adrien Martinot, szef Days of Wonder. Blizzard zaprosił nas do naprawdę wspaniałej podróży w bogatym świecie Warcraft. Nie mogę się doczekać chwili, gdy owoc naszej współpracy wreszcie ujrzy światło dzienne”.

Small World of Warcraft to samodzielna gra planszowa, w którą może grać jednocześnie od 2 do 5 graczy. Jedna rozgrywka potrwa około 40-80 minut. W pudełku znajduje się 6 dwustronnych plansz do gry, 16 płytek Ras Warcrafta, 182 odpowiadające im żetony Ras oraz 15 żetonów Murloków, 20 płytek Zdolności Specjalnych, 5 arkuszy pomocy dla gracza, 12 znaczników Artefaktów i Legendarnych Miejsc, 10 Gór, 9 Ścian Ogników, 4 żetony Harmonii, 12 Bomb, 1 Czempiona, 10 Twierdz, 2 Cele Militarne, 5 Bestii, 6 Wież Strażniczych, 110 monet zwycięstwa, 1 kość Posiłków, 1 tor czasu gry, 1 znacznik czasu gry, 1 instrukcję i 1 instrukcję do gry w wariancie drużynowym.

Premierę Small World of Warcraft zaplanowano na lato 2020 r. Gra zostanie wydana w pudełkowej cenie 59,99 EUR i w następujących wersjach językowych: angielskiej, brazylijskiej odmianie języka portugalskiego, chińskiej (uproszczonej i tradycyjnej), czeskiej, hiszpańskiej, francuskiej, niemieckiej, polskiej, słowackiej oraz włoskiej.

Jak się zapatrujecie na tę grę?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.