Prace nad kolejnymi aktualizacjami Anthem zostały przerwane

Anthem, autorskie sci fi MMO BioWare'u, nigdy nie osiągnęło sukcesu, jakiego się po nim spodziewano. W końcu doszło do nieuniknionego: kanadyjski deweloper ogłosił, że zaprzestaje dalszych prac nad grą.

Od premiery Anthemu BioWare musiało mierzyć się z licznymi problemami. Ich MMO było nie tyle niedopracowane, co po prostu odstawała od licznej konkurencji niemal pod każdym krokiem. EA nie zamierzało jednak poddawać się i umożliwiło Kanadyjczykom realizację "planu naprawczego". Kolejne aktualizacje i zapowiadana od miesięcy nowa wersja gry, tzw. Anthem Next, miały wnieść produkcję BioWare'u na wyższy poziom. Teraz już wiadomo, że tak sie nie stanie.

Christian Dailey, producent wykonawczy projektu, w oficjalnym oświadczeniu poinformował o jego nieformalnym zamknięciu. Serwery gry nadal pozostaną aktywne, choć nie wiadomo, na jak długo. Gracze nie mogą już jednak liczyć na nową zawartość ani patche, ponieważ członkowie zespołu pracującego nad Anthemem zasilą teraz ekipy producenckie kolejnych gier z serii Mass Effect i Dragon Age.

Koniec końców trudno pozbyć się wrażenia, że to się musiało tak skończyć. BioWare nie posiadało odpowiedniego doświadczenia w produkcjach z gatunku looter shooter MMO, co przełożyło się na przeciętność Anthemu. Szkoda, ponieważ ten czas, energię i pieniądze Kanadyjczycy mogli spożytkować na kolejne cRPG dla pojedynczego gracza, w czym jeszcze do niedawna byli jednymi z najlepszych.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.