Luke Scull zapowiedział mod do NwN: EE będący kontynuacją fabuły Neverwinter Nights

Pamiętacie oryginalne Neverwinter Nights i opowieść o epidemii Wyjącej Śmierci, która pustoszyła tytułowe opowieści? Stała się ona zaczątkiem długiej, choć raczej niezbyt porywającej historii. Mimo tego Luke Scull, autor powieści fantasy i starszy scenarzysta Ossian Studios, postanowił stworzyć fanowski moduł, który będzie stanowił kontynuację fabuły z NwN.

Ów mod nosi tytuł The Blades of Netheril i pozwoli powrócić graczom do Faerûnu, by stawić czoło kolejnemu wielkiemu niebezpieczeństwu. Głównym bohaterem opowieści znów będzie postać gracza z NwN, a na jego drodze stanie wiele znajomych twarzy... Cała przygoda zostanie wydana w formie trzech darmowych modów, a każdy z nich zaoferuje:

  • ponad 20 godzin rozgrywki;
  • intro cinematki z narratorem;
  • nowe zabójcze potwory;
  • nowe portrety i piękną mapę świata;
  • nowe utwory muzyczne;
  • jakość wykonania, której można byłoby oczekiwać od oficjalnej kampanii lub modułu premium.

Pierwszy rozdział opowieści rozpocznie się w Skullporcie, znanym również jako Port Cieni - mieście handlarzy niewolników, potworów i łotrów załatwiających swe brudne interesy głęboko pod Waterdeep. Główny bohater obudzi się w celi ze swego rodzaju amnezją, nie mając pojęcia, w jaki sposób trafił do tego miejsca. Niemniej wkrótce odkryje mroczną intrygę, której echa odbiją się w całych Zapomnianych Krainach.

 

Wydanie pierwszego rozdziału The Blades of Netheril zaplanowano na 18 czerwca 2022 r., czyli dokładnie na 20 rocznicę światowej premiery Neverwinter Nights. Kolejne dwa rozdziały zostaną udostępnione w odstępie 6-12 miesięcy. Mod będzie dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy NwN: EE. Scull rozważa nie tylko kampanię dla pojedynczego gracza, ale również tryb multiplayer, jednakże ten - jeśli powstanie - zostanie wydany nieco później.

Co o tym sądzicie? Chcielibyście poznać kontynuację historii z oryginalnego Neverwinter Nights?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.