Fallout 3: nowa aktualizacja usuwa zabezpieczenia GFWL

Lata temu PC-towa wersja Fallouta 3 ukazała się wraz z zabezpieczeniami Games for Windows Live. Te ostatnie nie są już wspierane od przeszło siedmiu lat, jednak dopiero teraz Bethesda postanowiło usunąć je z gry.

Stało się to za sprawą nowej aktualizacji tej wiekowej już produkcji. Patch usuwa wspomniany DRM, a także zmienia kompiler buildów z Visual Studio 2015 na Visual Studio. To ostatnio wydaje się mało istotne dla przeciętnego gracza, choć wcale takie nie jest, ponieważ może zepsuć większość fanowskich modów do gry. Tych nigdy nie było zbyt wiele - teraz może być ich jeszcze mniej.

Złośliwi powiedzą, że Microsoft kupił Bethesdę właśnie po to, by w końcu usunąc z Fallouta 3 swoje własne, przestarzałe zabezpieczenia. Niemniej sprawę tę można skomentować jedynie krótkim "nareszcie". Kwestia ww. kompilera jest już nieco bardziej dyskusyjna, choć najwyraźniej wpisuje się w szerszą strategię dewelopera z Maryland.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.