System Shock HD nareszcie dostępny!

Kiedy w 2016 r. Nightdive Studios rozpoczęło na Kickstarterze zbierać środki na remake System Shocka, wielu fanów tego kultowego klasyku bez wahania sięgnęło po portfele. Mało kto spodziewał się, że stworzenie tej gry od nowa zajmie blisko osiem lat... Oto jednak nadszedł dzień premiery!

Jeśli jakimś cudem w ostatnich latach omijały was newsy na ten temat, to musicie wiedzieć, że System Shock HD jest pełnoprawnym remakiem przełomowego horroru z 1994 roku, łączącego kultową rozgrywkę z całkowicie nową grafiką HD, zaktualizowanym sterowaniem, interfejsem, oraz całkiem nowymi dźwiękami i muzyką. Akcja przenosi graczy na kosmiczną stację o nazwie Cytadela, której SI o nazwie SHODAN uzyskała samoświadomość i postanowiła... wymordować ludzką część załogi i przekształcić ich w nową, doskonałą rasę cyborgów. Główny bohater, jako jeden z niewielu ocalałych, musi stawić czoła koszmarom stworzonym przez SHODAN, a następnie zniszczyć SI, by pokrzyżować jej ambitne plany.

Premierowy zwiastun remake'u obejrzycie poniżej.

 

Warto dodać, że z okazji premiery GOG.com udostępnił za darmo tzw. Goodie Pack, w skład którego wchodzą m.in. obrazy w wysokiej rozdzielczości, filmy, rendery czy szereg grafik koncepcyjnych. Paczkę można odebrać bezpłatnie do 2 czerwca.

Jeśli należycie do tych, którzy wsparli projekt System Shock HD na Kickstarterze, koniecznie zapoznajcie się z instrukcją odbioru klucza do gry. Jeśli nie, to nie pozostaje nic innego, jak po prostu nabyć produkcję Nightdive Studios na Steamie lub GOG.com w cenie 179 zł.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.