TGA 2023: Exodus, debiutancki projekt Archetype Entertainment, oficjalnie zapowiedziany!

Podczas tegorocznej gali The Game Awards Archetype Entertainment zaprezentowało zwiastun swojej debiutanckiej gry zatytułowanej Exodus. Studio założone przez Jamesa Ohlena, weterana z BioWare'u, do którego dołączyło wielu innych kolegów z branży z wieloletnim stażem, szykuje prawdziwą ucztę dla wszystkich miłośników kosmicznych cRPG-ów stawiających wartką akcję na pierwszym miejscu.

Exodus opowiada historię przyszłości, w której ludzkość uciekła z umierającej Ziemi i znalazła nowy dom we wrogiej galaktyce, gdzie jednak musi walczyć o przetrwanie. Gracz wciela się w rolę Wędrowca (oryg. The Traveler), "ostatniej nadziei ludzkości". Jego zadaniem jest kradzież obcej broni i technologii od najpotężniejszych istot we wszechświecie i zarazem największych wrogów ludzkości - Niebian (Celestials). Istnieje jednak haczyk - paradoks zegarowy. Gdy Wędrowcy ruszają na międzygwiezdne misje, czas płynie dla nich w dniach, lecz w ich rodzinnych stronach upływają całe dekady. Poświęcenie, na jakie bohater decyduje się, by ochronić tych, których kocha, prowadzi do nieprzewidywalnych konsekwencji zmieniających świat - i przyszłość. Powrót do domu oznacza konfrontację z rezultatem decyzji, które gracz podjął przed wylotem. W Exodusie skutek takich decyzji może rozciągać się na całe pokolenia!

Pierwszy fabularny zwiastun Exodusu, opowiadający o początkach Ziemian poza Ziemią, obejrzycie poniżej.

 

Exodus wprowadza nowy, innowacyjny świat sci-fi, który zmusza graczy do zmierzenia się z konsekwencjami swoich decyzji na przestrzni czasu - powiedział James Ohlen, współzałożyciel, szef studia Archetype Entertainment i zarazem dyrektor kreatywny projektu. Wprowadzamy gracza, jako Wędrowca, do oryginalnego uniwersum sci-fi, świata stworzonego z niezwykłą dbałością o detale we współpracy z wielokrotnie nagradzanymi autorami sci-fi. Fabuła oraz rozgrywka są zbudowane wokół paradoksu zegarowego - koncepcji, która fascynowała mnie, odkąd skończyłem 12 lat. Używamy paradoksu zegarowego jako katalizatora potęgującego wpływ decyzji, które podejmujecie w grze, na wydarzenia dotykające relacji z najbliższymi i całą naszą cywilizacją. I to w perspektywie całych pokoleń.

Od zawsze marzyliśmy o stworzeniu gry takiej jak Exodus i jesteśmy podekscytowani tym, że nareszcie robimy ją ze wsparciem wspaniałego zespołu, który jest z nami. Naszym zdaniem budujemy świat, w który gracze będą chcieli zanurzyć się w pełnil pragniemy, by gracze odkrywali to nowe uniwersum - skomentował Chad Robertson, współzałożyciel i główny menadżer Archetype Entertainment, a przy tym producent wykonawczy projektu. Nasz zespół wkłada cały swój talent i pasję w wizję stworzenia doświadczeń, które urzekną fanów poprzez stworzenie połączenia pomiędzy nimi i ich postaciami. Połączenia bazującego na skali wpływu, jaki mają na świat w długiej perspektywie czasu.

Data premiery Exodusu nie została na razie ujawniona. Warto jednak już teraz odwiedzić oficjalną stronę gry, gdzie można dowiedzieć się nieco więcej na temat Wędrowca, jego kompanów, Niebian, a także przeczytać Prolog historii, która wprowadza do fabuły gry.

Jak podoba się wam debiutancka produkcja Archetype?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.