Gold Road, nowy dodatek do The Elder Scrolls Online, oficjalnie zapowiedziany!

Zenimax Online Studios odsłoniło karty związane z przyszłością The Elder Scrolls Online. Podczas wczorajszego pokazu producent MMORPG-a zaprezentował jego kolejne rozszerzenie pt. Gold Road, które ponownie przeniesie bohaterów Tamriel na doskonale znane ziemie Cyrodiil.

W ESO: Gold Road gracze będą musieli zmierzyć się z całkowicie nowym daedrycznym zagrożeniem. Mowa o powrocie Ithelii, członkini panteonu Daedr, która... nigdy dotąd nie pojawiła się w serii The Elder Scrolls. Nietrudno zgadnąć, że bohaterom przyjdzie zdemaskować spiski najwierniejszych wyznawców demonicznej istoty, spotkać się z oportunistycznymi leśnymi elfami i ochronić mieszkańców Zachodniej Kniei (oryg. West Weald) przed chaosem związanym z możliwym nadejściem Daedry. Fabuła dodatku kontynuuje wątki, które rozpoczęły się w zeszłorocznym rozdziale ESO: Necrom, jednakże historia została skonstruowana w taki sposób, by nawet gracze nie znający jej poprzednich aktów mogli w pełni cieszyć się odkrywaniem nowych terenów.

Trzeba bowiem przyznać, że będzie co odkrywać. Zachodnia Knieja, w której rozgrywa się akcja ESO: Gold Road, jest zlokalizowana w południowo-zachodniej części Cyrodiil, wzdłóż granicy z Puszczą Valen i Złotym Wybrzeżem. Weterani serii The Elder Scrolls z pewnością rozpoznają stolicę regionu, Skingrad, jej winnice i wiele ayleidzkich ruin, znanych z Obliviona. Tym razem jednak gracze będą musieli zbadać dziwne ataki daedr, niespotykane dotąd anomalie, a nawet gęstą, magiczną dżunglę, która wyrosła w pasie graniczącym z domeną leśnych elfów. Wszystko wskazuje na to, że może być to wpływ Ithelii oraz jej wyznawców, choć... Czas pokaże.

 

Tymczasem warto rzucić okiem na pierwszy, kinowy zwiastun dodatku. Prezentujemy go poniżej.

Zwyczajowo każdy dodatek wprowadza do ESO nowe mechaniki rozgrywki i nie inaczej będzie w przypadku Gold Road. Tym razem w ręce bohaterów Tamtiel zostanie oddane... Trasowanie (Scribing). Za tym dziwnie brzmiącym określeniem kryje się możliwość modyfikowania głównych, dodatkowych, a nawet trzeciorzędnych efekty umiejętności. Aby jednak tego dokonać, należy zbierać Grimuary (Grimoires). Przykładowo  Grimuar Skarbca (Vault Grimoire) tworzy zadający obrażenia obszar, a graczy odsuwa od niebezpieczeństwa. Grimuary można również zmieniać, aby modyfikować typ obrażeń, zwiększyć synergię z postacią, a nawet leczyć lub wzmacniać sojuszników. Przy okazji nowa mechanika pozwala głęboko zanurzyć się tajemnicach maga, który po raz pierwszy odkrył możliwość czarodziejskich manipulacji.

Premierę ESO: Gold Road zaplanowano na 3 czerwca. Zanim jednak nastaną ciepłe dni, w ręce graczy The Elder Scrolls Online zostanie oddane skromne DLC pt. Scions of Ithelia, które będzie swoistym wprowadzeniem do fabuły rozszerzenia. Ten mini-dodatek wprowadzi do gry dwa nowe lochy: Jamę Zaprzysiężonego (Oathsworn Pit) oraz Zasłonę Obłąkania (Bedlam Veil). W tych miejscach śmiałkowie wraz z kompanami będą musieli wywrzeć zemstę w imieniu Boga Klątw i bronić tajemniczej fortecy przed półksięciem Maelstromu. Każdy z ww. lochów oferuje wyjątkowe zadanie, wyzwania, tajemnice i nagrody, w tym nowe osiągnięcia, zestawy przedmiotów i elementy kolekcji. Scions of Ithelia będzie dostępne do nabycia w Crown Store lub poprzez abonament ESO Plus. Premierę na platformach PC/Mac OS zaplanowano na 11 marca.

Nowy dodatek do The Elder Scrolls Online już teraz można zamówić w przedsprzedaży. Tak jak w przypadku poprzednich rozszerzeń Zenimax Online Studios proponuje graczom dwa rozwiązania:

 • The Elder Scrolls Online: Kolekcja Gold Road w cenie 249 zł zawiera rozdział Gold Road (dostępny od czerwca) oraz natychmiastowy dostęp do podstawowej wersji gry i wszystkich siedmiu poprzednich rozdziałów (Necrom, High Isle, Blackwood, Greymoor, Elsweyr, Summerset i Morrowind). Jest to zatem idealne rozwiązanie dla graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym MMORPG-iem.
 • The Elder Scrolls Online: Rozszerzenie Gold Road w cenie 159 zł zawiera sam rozdział Gold Road (dostępny od czerwca), dlatego jest to rozwiązanie dla tych, którzy posiadają poprzednie dodatki i potrzebują zakupić jedynie najnowszą przygodę.
 

Ponadto każdy, kto zamówi jeden z ww. pakietów w przedsprzedaży, otrzyma natychmiastowy dostęp do wierzchowca Welkyndstone Ruins Wolf oraz chowańca Welkyndtone Ruins Pup. W chwili premiery zyska za to dostęp do następujących elementów dodatkowych:

 • Chowaniec Eyebright Raven;
 • Kostium Strid River Fisherfolk;
 • 1x Diamond Anniversary Crate;
 • Mapy skarbu Gold Road;
 • 2 Experience Scrolls (+100% na 1 godzinę).

W sprzedaży pojawiła się również Edycja Deluxe w cenie 199 zł, która poza ww. nagrodami zapewnia również dostęp do takich atrakcji jak:

 • Wierzchowiec West Weald Tharriker;
 • Chowaniec Skingrad Guard Mastiff;
 • Skingrad Vedette Armor Pack;
 • Memento Ulfsild's Tome of Legends;
 • Pakiet gestów coloviańskich;
 • 2 Experience Scrolls (+100% na 1 godzinę).

Wreszcie każdy, kto zakupi Kolekcję Deluxe Gold Road w cenie 329 zł, otrzyma również nagrody z Edycji Kolekcjonerskich/Deluxe wszystkich poprzednich rozdziałów ESO. Nie dotyczy to jednak poprzednich dodatków za przedsprzedaż.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.