Kłopoty z goblinami

Solucja i poradnik gry Divinity: Original Sin

Wstęp

Zadanie to otrzymasz od Lawrence'a, którego spotkasz w jego biurze w Srebrnym Jarze.

 

Opis

Lawrence przybył do miasteczka reprezentując interesy Gildii Górników i jest poważnie zaniepokojony faktem, że kopalnia Luculli została przejęta przez gobliny. Mężczyzna chciałby, abyś rozwiązał ten problem - najlepiej w sposób ostateczny, czyli zabijając wodza goblinów, Dreksisa.

Gdy dotrzesz do kopalni, szybko okaże się, że gobliny utraciły nad nią kontrolę. Ruda wydobywana jest przez nieumarłych, którymi zarządzają Niepokalani, podczas gdy Dreksis i pozostałe przy życiu gobliny są trzymane w zamknięciu. Sprawę możesz zakończyć dwojako:

  • Uwolnij Dreksisa. Goblin i jego kompani zażądają, abyś ich uwolnił, co nie przysporzy ci trudności. Kiedy to zrobisz, wdzięczny wódz goblinów postanowi cię zabić. Oczywiście ty do tego nie dopuścisz, a za wygranie walki otrzymasz ok. 15000 PD.
  • Wysadź gobliny w powietrze. W pomieszczeniu sąsiadującym z celą Dreksisa (tym, w którym przebywa Elizabeth) znajduje się detonator, przy pomocy którego można odpalić ładunki wybuchowe pozostawione wraz z goblinami. Jeśli podpalisz lont, doprowadzisz do eksplozji, która zabije wszystkie gobliny. Nie otrzymasz jednak żadnych PD.

Na koniec zabierz Głowę Dreksisa i pokaż ją Lawrence'owi. Niestety, przedstawiciel Gildii i tak będzie niezadowolony z powodu wieści o nieumarłych w kopalni lub jej zawaleniu (wszystko zależy od tego, jak daleko będziesz w zadaniu Eksploracja kopalni). Poza 3500 PD, które uzyskasz za ukończenie zadania, na twoje konto nie trafi żadna nagroda.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.