Gry RPG priorytetem dla Microsoftu

Kilka miesięcy temu Microsoft przyjął pod swoje skrzydła inXile Entertainment i Obsidian Entertainment, dając jasno do zrozumienia, że w najbliższej przyszłości zamierza postawić na RPG-i. Podczas niedawnego wydarzenia X019 padły słowa, że tego rodzaju gry są teraz priorytetem dla giganta z Redmond.

Phil Spencer, wiceprezes wykonawczy segmentu Gamingowego w Microsofcie, zapytany o strategię wydawniczą firmy na najbliższe odpowiedzi, udzielił bardzo ciekawej odpowiedzi.

Oczywiście pierwszo- i trzecioosobowe strzelanki były [ostatnio] silne, jednak wydanie The Outer Worlds było niezłe, Wasteland… Uważam, że RPG-i są niszą, na której skupiamy się nie bez powodu i chcemy robić ich więcej - stwierdził Spencer. 

Takie podejście Microsoftu jest niewątpliwie pochodną udanej premiery wspomnianego The Outer Worlds. Teraz na horyzoncie jawi się Wasteland 3. Czy powtórzy sukces gry Obsidianu? Przekonamy się w maju. Niemniej wszystko wskazuje na to, że fani tradycyjnych RPG-ów mogą spoglądać w przyszłość z optymizmem.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: