ESO: High Isle: więcej informacji o karciance Tales of Tribute

Gra karciana Tales of Tribute to zupełna nowość w The Elder Scrolls Online, która zostanie wprowadzona do gry za sprawą dodatku High Isle. Najnowszy dziennik deweloperski przybliża zasady tej karcianki.

Jak w każdej grze CCG, w Tales of Tribute ważne jest kolekcjonowanie kart. Te będzie można znaleźć w rozmaitych miejscach świata gry, a także otrzymywać w formie nagród za wykonywanie zadań, dlatego szukanie szans na wzmocnienie swoich talii może być kolejną motywacją do uważnego eksplorowania Tamriel. W sumie w ESO: High Isle zdobyć osiem talii patronów, z których każda oparta jest o organizację lub postać ze świata The Elder Scrolls. W ten oto sposób można zdefiniować własny styl gry.

Oto podstawowe zasady mechaniki tej karcianki:

 

Przed rozpoczęciem partii zarówno wy, jak i wasz przeciwnik, wybieracie dwie talie patronów, których użyjecie w starciu. Każda talia zawiera 20 kart. Tych 80 kart, wraz z 20 kartami neutralnymi, zostaje dodanych do tawerny (Tavern). Tawerna to pula pięciu kart, z której wraz z przeciwnikiem dobieracie karty podczas rozgrywki. 

Każdej talii towarzyszy też patron o tym samym imieniu. Kiedy zostaje aktywowany przez was lub waszego rywala, dodaje specjalne premie. W każdej turze możecie aktywować tylko jednego patrona, ale niektóre efekty lub połączenia kart mogą pozwolić wam wejść w interakcje z dodatkowym.

Uważajcie, zyskanie przychylności patrona często wiąże się z wymianą innego materiału, takiego jak moc (Power), monety (Coins) a nawet inne karty.

Do zwycięstwa w partii mogą prowadzić dwie różne drogi:

Pierwszą metodą pokonania rywala jest zebranie 40 lub więcej punktów prestiżu (Prestige). Prestiż zdobywany jest poprzez zdolności kart lub patronów albo przez przekształcenie mocy na koniec kolejki.

Oprócz zdobycia 40 lub więcej punktów prestiżu, musicie też utrzymać prowadzenie nad rywalem w następnej kolejce. Jeśli przeciwnik zdobędzie więcej punktów niż wy w następnej turze, wy musicie spróbować zyskać jeszcze większą przewagę. Trwać to będzie tak długo, aż jeden gracz nie zdoła wysunąć się na prowadzenie w swojej turze albo ktoś z was osiągnie w sumie 80 punktów prestiżu. 

Drugi sposób na zwycięstwo wiąże się z zyskaniem przychylności wszystkich czterech patronów na koniec kolejki. Jeśli uda wam się osiągnąć ten cel, wygracie automatycznie, niezależnie od zgromadzonego prestiżu.

To wszystko, jeśli chodzi o podstawy. Oczywiście rozgrywka w Tales of Tribute jest znacznie bardziej skomplikowana choćby dzięki kartom Agentów, Serii, a także Kontraktom. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznajcie się z artykułem na oficjalnej stronie The Elder Scrolls Online.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.