Aleksandra Janusz

Biogram

Aleksandra Janusz-Kamińska (1980) – pisarka fantasy. Z wykształcenia doktor neurobiologii molekularnej. Pracuje w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Debiutowała w magazynie „Science Fiction” w roku 2002 opowiadaniem pt. Z akt miasta Farewell. Jej pierwsza powieść pt. Dom Wschodzącego Słońca ukazała się w 2006 roku. Jest także autorką opowiadań publikowanych na łamach internetowego magazynu Fahrenheit. W latach 1998-2004 współpracowała z magazynem o japońskim komiksie i animacji, nieistniejącym już „Kawaii”. Najnowsza powieść autorki (Utracona Bretania) ukaże się wkrótce nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia.

News

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: Sine Qua Non
Data premiery: 08.03.2019

Kiedy kilkanaście kobiet łączy siły, powstają rzeczy wyjątkowe. Dwanaście niesamowitych historii pełnych nostalgii i grozy. Wyrusz w niezwykłą podróż po zdumiewających światach, w których ludzkość próbuje radzić sobie ze skutkami katastrof spowodowanych przez naturę lub własną ignorancję, gdzie czasem pojawiają się chmury będące portalem do innego uniwersum, a w słowach niewinnej piosenki dla dzieci „Jaworowi ludzie” ukrywa się mrożąca krew w żyłach tajemnica.

Autor:
Wydawca: Nowy Świat
Data premiery: 21.09.2016

Po Drugiej Stronie Świata sprawy stanęły na ostrzu noża. Narzeczona Vincenta, Amandine Cerise, dla ochrony przyjaciół decyduje się na ryzykowny blef. Kathryn Verd, czarodziejka i księżniczka, lawiruje wśród dworskich intryg, gdzie pomyłka grozi śmiertelnym niebezpieczeństwem. Margueritte i Belinde prowadzą ofensywę przeciwko skażonym wojskom, przygotowując się do bitwy w dolinie Montségur.

Autor:
Wydawca: Uroboros
Data premiery: 30.11.2006

Polska fantastyka na najwyższym poziomie. Tutaj wypełniają się proroctwa, ziszczają się marzenia i koszmary, pod skorupką codzienności kryją się tajemnice, a po zmroku ze snu budzą się istoty, z którymi nikt nie pragnie spotkać się twarzą w twarz. Mag-szermierz Lloyd zmierzy się ze swoją mroczną przeszłością. Błyskotliwy informatyk Timothy wyjdzie poza wirtualny świat.

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: Sine Qua Non
Data premiery: 01.01.1970

Dwanaście utalentowanych polskich autorek SF i fantasy oraz ceniony współczesny artysta, autor niepokojących, sugestywnych obrazów. Dwanaście opowieści, dwanaście poruszających prac. Niezliczone emocje, trudne dylematy i fascynujący bohaterowie żyjący pod niebami innymi niż nasze. Aneta Jadowska pisze o tym, że wiedźmy i potwory też mają swoje historie miłosne, a pradawna klątwa, pierwotna magia i mnóstwo uporu to czasami recepta na happy end.

Strony: 1