Ewelina Stefańska

Biogram

Urodzona 25 grudnia 1982r.

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie pięknie nauczyli ją z ilu filmowych klatek składa się sekunda. Dzięki tej nauce mogła zadebiutować filmowo adaptacją „Miłka z Czarnego Lasu”.

W dzieciństwie z zapałem czytała „Kubusia Puchatka”, a potem przerzuciła się na Małą Encyklopedię Powszechną i zaczęła marzyć o tym, by wiedzieć i zapamiętać wszystko. Prawdopodobnie chciała zostać chodzącą encyklopedią.Nikogo nie zdziwi więc informacja, że jej ulubioną postacią z Harrego Pottera jest Hermiona.

Zapytana o ulubione danie i nienaruszalne zwyczaje odpowiada krótko: kawa.

Kocha góry (zwłaszcza Bieszczady) i wygodne kapcie, nie cierpi za to zakupów (oprócz książek) i rozmów przez telefon.Sukcesywnie spełnia swoje kolejne marzenia, jednak jednego dotąd nie zrealizowała: chciałaby spędzić noc w lesie. Niestety, panicznie boi się pająków.

Właśnie debiutuje literacko w Fabryce Słów powieścią „Więcej niż zło”.

News

więcej...

Pod lupą

Więcej niż zło - Ewelina Stefańska - Recenzja

Bywają książki, po których ukończeniu za diabła nie wiesz, co o nich sądzić, a już tym bardziej, co napisać. Debiutancka powieść Eweliny Stefańskiej to jedna z nich. (...) Zacznijmy może jednak od początku.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 06.05.2022

Każde zwycięstwo ma swoją cenę. Okaleczony starzec, podający się za wędrownego zielarza. Kaleki żołnierz z gorącym poczuciem misji. Młody syn plemiennego wodza, ciągle żyjący w cieniu zmarłego ojca. Piękna tancerka rzucająca uroki równie łatwo, jak powłóczyste spojrzenia. Ich losy połączą się w zapomnianej przez Bogów i ludzi wiosce na skraju nieprzebytej puszczy.

Strony: 1