"Wstęgi Aleru", druga część "Grombelardzkiej legendy", w księgarniach już na początku września

Już na początku września do księgarń trafi nowe, poprawione wydanie powieści Feliksa W. Kresa pt. Grombelardzka legenda - Wstęgi Aleru. Jest to czwarty tom kultowej Księgi Całości.

Za wznowieniem stoi wyd. Fabryka Słów, które przedstawia je w następujący sposób:

 

Wstęgi Aleru wciąż wiszą nad Grombelardem. Nieuchronnie nadciąga kolejna Wojna Potęg. Dziś, jutro, a może za tydzień, gdzieś pośród smaganych wiatrem i deszczem szczytów, ożyje wroga siła. Ciężkie Góry po raz drugi w swej historii popękają od ciosów, będą się rozpadać, płonąć…

Każda kraina ma swoje legendy. Wśród szarych skał, w mokrych i ciemnych jaskiniach, śpiewa się o Królu Gór, niepokonanym olbrzymie powalającym wrogów samą siłą swego spojrzenia. O jego wiernym towarzyszu, wielkim kocie gadba, który okazywał szacunek wrogom. O małej Armektance, której przeznaczeniem było w tych górach umrzeć, a jednak pokochała je całym sercem, a Ciężkie Góry pokochały ją. O zdradzie, najpodlejszej z możliwych, a jednak niezbędnej. O poświęceniu całego gatunku, które miało zmienić losy świata.

Tak, to wszystko legendy. Ale bez legend Grombelard to tylko deszcz i wiatr.

Warto zaznaczyć, że choć Fabryka Słów przedstawia niniejszą pozycję jako czwarty tom Księgi Całości, pierwotnie - jako część Grombelardzkiej legendy - stanowił on trzecią część opowieści.

Premierę Wstęg Aleru zaplanowano na 3 września. Szczegółowe informacje o tej książce znajdziecie na jej Enklawowej stronie.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.