Broadsword Online Games będzie kontynuowało pracę nad Star Wars: The Old Republic

W tym roku Star Wars: The Old Republic świętuje swoje 10-lecie i jest to zarazem ostatni rok, gdy MMORPG znajduje się pod skrzydłami BioWare'u. Kanadyjczycy we współpracy z EA zdecydowali oddać pracę nad grą zewnętrznemu studiu, Broadsword Online Games.

Plotki mówiące o przekazaniu produkcji poza BioWare krążyły po sieci od co najmniej dwóch tygodni. Teraz zostały oficjalnie potwierdzone przez Keitha Kannega, reżysera Star Wars: The Old Republic. Zmiany nie są jednak tak drastyczne, jak można było się spodziewać. Zdecydowana większość zespołu pracującego nad MMORPG-iem, w tym cały pion menadżerski, dołączy teraz do Broadsword, by wspólnie kontynuować pracę nad grą.

Plany na przyszłość również nie ulegną zmianie. Wątek fabularny, który był kontynuowany ostatnio w aktualizacjach 7.2: Showdown on Ruhnuuk oraz 7.3: Old Wounds, doczeka się kolejnego rozdziału w Game Update 7.4. W międzyczasie gracze mogą liczyć na content patch oznaczony liczbą 7.3.1, który wprowadzi w SW: TOR kolejny Galactic Season. Premiery tegoż należy spodziewać się w ciągu "kilku miesięcy".

 

Skąd zatem decyzja o zmianie? Jak wyjaśnił główny menadżer BioWare'u, Gary McKay, Kanadyjczycy zamierzają się teraz w pełni skupić na pracy nad Dragon Age: Straszliwym Wilkiem oraz kolejną odsłoną sagi Mass Effect. SW: TOR zniknie z radaru studia, choć nie do końca, ponieważ wydawcą MMORPG-a pozostanie EA, a samo Broadsword, które w swoim portfolio posiada takie tytuły jak Ultima Online oraz Dark Age of Camelot, również posiada liczne związki z BioWarem. I nie chodzi tu bynajmniej tylko o obecny zespół SW: TOR, nad którym teraz deweloper obejmie pieczę.

Twórcy gry oraz jej wydawca zapewniają, że przed Star Wars: The Old Republic rysuje się świetlana przyszłość. Czy tak faktycznie będzie? Przekonamy sie zapewne już za kilka miesięcy.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o potencjalnych konsekwencjach przeniesienia SW: TOR pod skrzydła Broadsword Online Games, zapoznajcie się z oficjalnym FAQ.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.