Zmiany

Przewodnik gry Baldur's Gate: Opowieści z Wybrzeża Mieczy

Poniższy artykuł przedstawia zmiany, jakie wprowadza do rozgrywki zainstalowanie dodatku pt. "Opowieści z Wybrzeża Mieczy".

Obszar działania czarów

Wszystkie czary o określonym obszarze działania zotały zmienione w taki sposób, że teraz działają tylko na postacie, które znajdują się w ich zasięgu w momencie, gdy czar zacznie działać (na przykład, możliwa jest ucieczka z pola rażenia wybuchu kuli ognia). Obrażenia zadawane są tylko w przypadku, jeżeli ogień naprawdę Cię trafi.

Autopauza

Do gry została dodana opcja, która powoduje zatrzymanie gry za każdym razem, gdy nieprzyjaciel znajdzie się w polu widzenia.

Autosumowanie przedmiotów w ekwipunku

Przedmioty dodane do ekwipunku danej postaci zostaną automatycznie dodane do innych przedmiotów tego samego rodzaju, które ta postać juz posiada.

Status przedmiotów

Niezidentyfikowane przedmioty magiczne są teraz zabarwione na niebiesko. Po otwarciu skrzyń, worków i innych pojemników, przedmioty, które nie mogą być używane przez daną postać, będą zaznaczone czerwonym kolorem – w podobny sposób jak było to zaznaczone na ekranie ekwipunku i ekranie sklepu w Baldur's Gate.

Pociski

Szybkość pocisków (normalnych i magicznych) została podwojona, co ma się przyczynić do bardziej realistycznego sposobu walki.

Szybkie wczytanie gry

Opcja ta działa tylko w trybie dla jednego gracza. Wciśniecie klawiszy CTRL-L spowoduje szybkie wczytanie ostatniej zachowanej gry.

Zapisywanie stanu gry

Wraz z zapisywanym stanem gry będą teraz zachowywane ustawienia dotyczące sztucznej inteligencji BN-ów (Włączona/Wyłączona) i rozmiar okna tekstowego.

Krycie się/cios w plecy

Umiejętności złodziei ukrywania się w cieniu i cichego poruszania się będą zależały od obecności cieni (lub ich braku).

Dodatkowo, umiejętność złodzieja zadawania ciosu w plecy przy najbliższym ataku po przejściu w tryb ukrycia będzie mogła być wykorzystana tylko wtedy, gdy cel ataku będzie odwrócony tyłem.

Mapa świata

Mapa świata została delikatnie zmieniona, żeby umożliwić dołączenie nowych terenów. Nie zmienił się posób jej użycia. Jednakże, na mapie świata ukaże się dodatkowa pomoc, która będzie informowała o tym, ile czasu (w godzinach) zajmie przemierzenie dystansu między danymi lokacjami.

12 przycisków dolnego menu

Dobór pięciu pocisków, których układ jest zależny od klasy bohatera, został zmieniony w taki sposób, że teraz więcej klas ma dostęp do dwóch podręcznych broni.

Doświadczenie i awansowanie na kolejne poziomy

Zwiększono limit doświadczenia, jakie można osiągnąć z 89000 (7-8 poziom) punktów na 161000 (jeden poziom wyżej).

Program Roger Wilco

Program w trybie dla wielu graczy pozwala na komunikacje głosową, co z pewnością umili rozgrywkę. Roger Wilco można zainstalować przy pierwszej instalacji Opowieści z Wybrzeża Mieczy, jak i później.


MG_Wolferin


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.