Patricia Briggs

Biogram

Brak noty biograficznej autora.

News

, dodano 26.08.2017 15:27

Cykl przygód Mercedes Thompson cieszy się tak dużą popularnością, że Pocałunku żelaza od dawna próżno szukać w polskich księgarnich. Szczęśliwie dla fanów twórczości Patricii Briggs Fabryka Słów zdecydowała się wydać dodruk tej książki.

więcej...

Pod lupą

Piętno rzeki - Patricia Briggs - recenzja

, dodano 04.03.2015 02:38

Urban fantasy cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie. I nie powinno to dziwić, bo fabuła kryminalna okraszona elementami  fantasy tworzy smakowite połączenie. Jedną  z najpopularniejszych w tym nurcie jest seria książek o zmiennokształtnej Mercedes Thompson. Liczy już osiem tomów, a polscy wielbiciele twórczości Patricii Briggs mogą nareszcie cieszyć szóstą częścią opowieści o przygodach ulubionej bohaterki.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 09.11.2016

Mercy Thompson powraca w siódmej powieści bestselerowej serii z listy New York Times'a. W życiu Mercy Thompson zaszła zmiana na miarę przesunięcia tektonicznego. Na szczęście wychodząc za Adama Hauptmana, charyzmatycznego Alfę lokalnej watahy wilkołaków, stała się macochą jego córki, Jesse, a relacja ta zapewniała jej chwile błogiej zwyczajności w całym tym szaleństwie.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 21.02.2015

Mercedes Thompson, kojot nie całkiem pospolity. Nie boi się złego wilka, ale pęka przed własną matką. Bohaterka pełną gębą. Nic dziwnego, że ciągle wpada w kłopoty po uszy. Zawsze wiedziała, że jest inna. I nie chodziło tylko o to, że potrafi reperować silniki Volkswagenów. Mercy to zmiennokształtna. Cechę tę odziedziczyła po swoim ojcu. Nigdy nie poznała nikogo ze swojego gatunku.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 11.05.2013

Otwieramy kolejny cykl Patricii Briggs – pisarki, niezwykle popularnej w Polsce wśród młodych czytelniczek urban fantasy, fanek „Czystej krwi”. Anna nie wiedziała, że wilkołaki istnieją, aż do nocy, kiedy to przeżyła brutalny atak ... i stała się jednym z nich. Po trzech latach życia jako najmniej liczący się członek stada, nauczyła się pokory i nieufności względem dominujących samców.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 02.08.2012

Jest jedyna w swoim rodzaju. Wyjątkowa i niepowtarzalna. Cierpi na kompleks obrońcy uciśnionych i nie potrafi sobie odpuścić. Nadmiar honoru niejednokrotnie odbija jej się solidną czkawką. Twierdzi, że jej siłą jest umiejętność przystosowania się. Bezczelnie kłamie - sama zmienia otoczenie i rzeczywistość tak, aby pasowały do jej prywatnej wizji. Cała ona - Mercedes Thompson, kojot nie całkiem pospolity.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 29.10.2010

Przemiana wilkołaków jest niezwykle bolesna, szczególnie jeśli zwlekają z nią podczas pełni i księżyc wyciąga z nich wilka przemocą. Moja transformacja nie przysparza cierpienia, wprost przeciwnie, jest dość przyjemna. Jakbym przeciągała się po długiej pracy. Nos na wiatr Mercy! Uroczysko to nie miejsce dla grzecznych dziewczynek. Pradawni stronią od ludzi. Wolą swoje rezerwaty, ludzkość nie jest jeszcze gotowa na ich poznanie.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 15.10.2010

Całkiem niedawno przekonałam się na własnej skórze, że jestem odporna na wampirzą magię. Nie żeby to miało jakoś pomóc. Wampir posiada wystarczającą siłę, by skręcić mi kark z takim samym wysiłkiem, z jakim ja przełamuję selera. Wśród ludzi odstępstwa od powszechnie przyjętych norm bywają kłopotliwe. Wśród wilkołaków są śmiertelnie niebezpieczne.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 09.10.2010

Ta opowieść „pracuje” jak dobrze wyregulowany silnik Seksowny sąsiad Mercedes Thompson jest… wilkołakiem. Mercedes, w swoim warsztacie, próbuje naprawić furgonetkę, która przypadkiem należy do… wampira. Z drugiej strony, sama Mercy też nie jest całkiem zwyczajna, a jej związek ze światem istot ożywających nocą nieuchronnie pakuje ją w kłopoty.

Strony: 1