Fantastyka: Autor

Wybierz autorów, których nazwiska rozpoczynają się na literę:
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Y Z Ż

Daniel Keyes (1927-2014) – amerykański pisarz. Jego opowiadanie Kwiaty dla Algernona otrzymało nagrodę Hugo w 1960 roku. Rozwinięte do formy powieści pod tym samym tytułem doczekało się z kolei nagrody Nebula w roku 1966, a dwa lata później zostało zekranizowane jako Charly. Keyes opublikował także m.in. obsypaną nagrodami książkę non-fiction Człowiek o 24 twarzach.

Greg Keyes to amerykański autor SF i fantasy oraz twórca powieści z cyklu Gwiezdne Wojny. Wydana w 2009 roku powieść Miasto w przestworzach to pierwszy z dwóch tomów rozwijających historię z gry komputerowej The Elder Scrolls IV: Oblivion, która w 2006 roku otrzymała prestiżową nagrodę Złotego Joysticka (Golden Joystick Award) i została uznana za grę roku m.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Rocznik 1977 – trochę zły, trochę dobry o delikatnie fantastycznej nucie z dodatkiem odrobiny surrealizmu. Słodko – wytrawny nadający się na spokojne wieczory i dalekie wyprawy. A auto… przepraszam, autor? Z wykształcenia niby inżynier telekomunikacji i informatyki, ale lepiej nie pytajcie go o telefony, bo jeśli coś wiedział to i tak już dawno zapomniał. Wykonawca tysięcy zawodów w kraju i za granicą, czyli typowa kobieta pracująca.

Owen King jest autorem powieści "Double Feature" i zbioru "Jesteśmy w tym wszyscy razem". Jest współautorem "Intro to Alien Invasion" i współredaktorem "Who Can Save Us Now? Brand-New Superheroes and "Their Amazing (Short) Stories". Mieszka w Rhinebeck w stanie Nowy Jork ze swoją żoną, pisarką Kelly Braffet, i córką.

Stephen King jest autorem ponad pięćdziesięciu światowych bestsellerów. Jego najnowsze książki to Trylogia o Billu Hodgesie – "Pan Mercedes" (nagrodzona Edgar Award dla najlepszej powieści), "Znalezione nie kradzione" i "Koniec warty" – oraz zbiór opowiadań "Bazar złych snów". Na podstawie jego epickiego cyklu "Mroczna wieża" powstał film z Idrisem Elbą i Matthew McConnaugheyem w rolach głównych.

Znany bardziej jako Bill King autor ponad 20 powieści. Wielokrotnie nagradzany projektant gier, zapalony gracz, mąż, ojciec. Mieszka w Pradze.

Matthew J. Kirby to ceniony autor literatury młodzieżowej: cyklu Icefall, który zdobył nagrody Edgar Award for Best Juvenile Mystery oraz PEN Center USA Literary Award; powieści The Clockwork Three, wyróżnionej tytułem Publishers Weekly Flying Start; Cave of Wonders z bestsellerowego cyklu Infinity Ring oraz The Lost Kingdom. Jego książki trafiły na listę stu tytułów polecanych przez Nowojorską Bibliotekę Publiczną i figurują w zestawieniu najlepszych powieści dla młodzieży Stowarzyszenia Amerykańskich Bibliotek.