Robert Cichowlas

Biogram

Robert Cichowlas - urodził się w 1982 roku w Poznaniu, gdzie ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Pisze, odkąd sięga pamięcią, koncentrując się głównie na opowiadaniach horroru.

Jest redaktorem portalu literackiego Fabrica Librorum, twórcą oficjalnego polskiego bloga poświęconego brytyjskiemu pisarzowi Grahamowi Mastertonowi, a od czasu do czasu także agentem literackim. Współpracuje z Domem Wydawniczym Rebis i dwutygodnikiem Grabarz Polski. Publikuje w prasie („Czachopismo”, „Science Fiction”, „Fantasy i Horror”, „Magazyn Fantastyczny”...), w Internecie (Horror Online, Carpe Noctem, Nowa Gildia, Pinezka...) oraz w antologiach. W marcu 2009 ukazał się zbiór opowiadań grozy Sępy, który napisał z Jackiem M. Rostockim. W 2008 roku podjął współpracę z innym autorem horrorów Kazimierzem Kyrczem Jr, czego efektem jest antologia Twarze szatana. W przygotowaniu znajdują się kolejne książki. W 2008 roku na podstawie jego opowiadania Jestem głodny został nakręcony film krótkometrażowy w reżyserii Patryka Jurka. Obraz otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Filmowym „Drzwi” w Gliwicach.

News

Choć do Bożego Narodzenia pozostały jeszcze dwa miesiące - i to z lekkim okładem - w księgarniach już teraz można znaleźć zbiór opowiadań Upiorne Święta. Tytuł, zgodnie z prawdą, sugeruje jednak, że bynajmniej nie jest to pozycja "wprawiająca w świąteczny nastrój".

więcej...

Pod lupą

Zombie.pl - Robert Cichowlas, Łukasz Radecki - recenzja

Karol i jego przyjaciel świętują otwarcie kolejnej ze swoich restauracji, a pierwszej w Gdańsku, w efekcie zalewając się w trupa. Gdy  Karol budzi się w hotelowym pokoju okazuje się, że jego nadjedzony kolega leży przy drzwiach pokoju, a miasto opanowały zombie. Takim to mocnym akcentem znany polskim czytelnikom duet Robert Cichowlas i Łukasz Radecki rozpoczyna książkę Zombie.pl.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: Akurat
Data premiery: 14.10.2020

Te historie każdemu zmrożą krew w żyłach. Doborowa stawka polskich autorów specjalizujących się w literaturze grozy opisuje Boże Narodzenie takie, jakiego z pewnością nikt z nas nie chciałby przeżyć…. Po lekturze tej książki Gwiazdka już nigdy nie będzie taka jak kiedyś. Arcysilną polską reprezentację uzupełnia Graham Masterton – autor kilkudziesięciu powieści, w tym takich klasyków horroru jak "Manitou", "Dżinn" i "Wojownicy nocy", które rozeszły się na całym świecie w wielomilionowych nakładach.

Autor: ,
Wydawca: Zysk i S-ka
Data premiery: 31.12.2017

W świecie opanowanym przez zarazę zombie, kilkoro ocalałych znalazło swoją przystań w krzyżackim zamku. Jednak to nie nieumarli stanowią największe zagrożenie dla resztek ludzkości. Karol Szymkowiak ma tylko jedno pragnienie – zobaczyć swojego synka i żonę – i zrobi wszystko, by dostać się do Poznania, gdzie zostawił swoją rodzinę. Problem w tym, że dzielą go od niej setki kilometrów wypełnione krwiożerczymi zombie i polskim wojskiem, które nie zawaha się strzelać do cywili, jeśli uzna to za słuszne.

Autor: ,
Wydawca: Zysk i S-ka
Data premiery: 16.02.2016

Polskie zombie w natarciu! Karol Szymkowiak miał wszystko. Pieniądze, piękną żonę, wspaniałego synka. Właśnie otworzył nową restaurację w Gdańsku i przypieczętował sukces suto zakrapianą imprezą. Następny ranek przyniósł jednak coś więcej niż tylko potężnego kaca. Polskę opanowała epidemia zombizmu. Żywe trupy, których przysmakiem jest ludzkie mięso, sieją krwawy terror i spustoszenie na ulicach Gdańska.

Autor:
Wydawca: Wydaje.pl
Data premiery: 02.01.2013

Tylko dla dorosłych - te trzy słowa powinni wziąć sobie do serca nie tylko czytelnicy w wieku poniżej osiemnastu lat, ale i rasowi fani horroru, którzy sądzą, że już nic nie jest w stanie ich zaskoczyć. POKUTA to najnowsze opowiadanie popularnego autora horrorów Roberta Cichowlasa, i zarazem najodważniejszy jego tekst, łączący elementy horroru nadnaturalnego i ostrej, nieprzewidywalnej erotyki.

Autor:
Wydawca: Replika
Data premiery: 05.07.2011

Duchy Azteków i najbardziej krwawe indiańskie bóstwa od dawna planowały zemstę na białym człowieku. Nie były na to gotowe... aż do teraz. Dawid Galiński jest nauczycielem biologii w liceum. Podczas zajęć jeden z jego uczniów przechodzi dziwną metamorfozę i zaczyna recytować słowa pradawnej pieśni. Niedługo potem inny uczeń zostaje brutalnie zamordowany. Galiński doznaje wrażenia, że coś zagnieździło się w jego głowie.

Autor: ,
Wydawca: Papierowy Księżyc
Data premiery: 11.02.2011

Książka nie posiada jeszcze własnego opisu.

Autor: ,
Wydawca: Grasshopper
Data premiery: 16.04.2010

Książka nie posiada jeszcze własnego opisu.

Autor: ,
Wydawca: Grasshopper
Data premiery: 30.10.2009

Książka nie posiada jeszcze własnego opisu.

Autor: ,
Wydawca: Grasshopper
Data premiery: 19.06.2009

Książka nie posiada jeszcze własnego opisu.

Strony: 1