Skocz do zawartości

Setting Forgotten Realms


Sir Jedi

Rekomendowane odpowiedzi

Forgotten Realms (FR), uniwersum które wymieniane jest jednym tchem obok: ?ródziemia, Gwiezdnych Wojen oraz Warhammera. Najpopularniejszy setting (?wiat) w grze Dungeons and Dragons. Najpopularniejsze uniwersum dla gier cRPG.  Obecna edycja posiada numer 3.5

Ciekawy ?wiat który rz?dzi si? nie mniej ciekawymi zasadami. Masa ró?nego rodzaju grywalnych ras, od S?onecznych Elfów po Gnomy G??binowe. ?wiat znany milionom graczom na ca?ym ?wiecie dzi?ki m.in Baldur's Gate czy Eye Of the Beholder. FR jest do?? z?o?one i dla ca?kowicie nowego gracza mo?e by? skomplikowane, jednak po krótkim zg??bieniu jest bardzo atrakcyjne i smerfastyczne (naprawd? u?y?em tego s?owa  :-X).

Dok?ada Mapa Faerun g?ównego kontynentu Forgotten Realms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szcz??liwym posiadaczem ksi?gi pt.: Forgotten Realms: Opis ?wiata. ?wiat mi si? osobi?cie bardzo podoba, rpgi umieszczone w FR s? ponadczasowe. A mapa ?wiata si? bardzo ?adnie prezentuje na ?cianie ;)

Na pocz?tku rzeczywi?cie ?wiat wydaje si? troche hmm trudny, i a? na usta ci?nie si? pytanie "Ale o so chozi?" widz?c ró?ne przefajne skróty, statystyki bohaterów/potworów. Ale z czasem da si? zrozumie? i wiedzie? o co biega. Tylko trzeba chcie? i si? nie zniech?ca? :)

Offtopowo-> mo?e jako? bardzo pó?niej sesja RPG na forum si? rozegra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtopowo-> mo?e jako? bardzo pó?niej sesja RPG na forum si? rozegra?

Jestem jak najbardziej za, Mistrza Podziemi ju? mamy, co nie SuperKarpik? :)

Ja tez pomys? popieram, zw?aszcza, ze ju? od baaaaaardzo d?ugiego czasu nie bra?em udzia?u w ?adnej sesji i uwa?am, ?e trzeba to w ko?cu zmieni?. ;)

A uniwersum FR, jak i sam setting, s? moimi ulubionymi, wi?c popieram nawet podwójnie. ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram z kolegami w D&D jako MG. Musz? ich wszystkich w najbli?szym czasie pozabija? bo za du?e lvl ju? maj?  ;D

Hurra! Mnie nie zabijesz, bo by?em tylko raz na spotkaniu (niestety, ci?gle mi co?, jasna cholera, wypada podczas trwania sesji...) Jestem totalnie ZA sesj? forumow?! Necromanta z niecodzienn? przesz?o?ci? jest gotów wyruszy? na Niezbadane Rubierze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...

FR tu, FR tam, FR wszędzie.

Mimo, że to najpopularniejszy setting D&D, to system posiada o wiele lepsze światy, w którym można stworzyć o wiele ciekawsze kampanie :). W FR jest zwyczajnie wszystkiego tyle tego nawalone, że ciężko to wszystko ogarnąć.. zbieraniona wszystkiego. Żeby nie rzucać tylko gorzkich słów.. to bardzo lubie z FR Czerwonych Magów z Thay oraz tą ciągnącą się przez podręczniki historie - głównie o bogach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FR tu, FR tam, FR wszędzie.

Mimo, że to najpopularniejszy setting D&D, to system posiada o wiele lepsze światy, w którym można stworzyć o wiele ciekawsze kampanie :). W FR jest zwyczajnie wszystkiego tyle tego nawalone, że ciężko to wszystko ogarnąć.. zbieraniona wszystkiego. Żeby nie rzucać tylko gorzkich słów.. to bardzo lubie z FR Czerwonych Magów z Thay oraz tą ciągnącą się przez podręczniki historie - głównie o bogach :)

Trudno posiadać mniej ciekawe światy od Forgotten Realms ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ależ nie będzie pan, panie Mrozie, chyba przekonywał iż FR jest światem ciekawym, nu? Można go uznać za setting przemawiający do pewnych ograniczonych gustów - jak na ironię gustów, w które ciekawe settingi zdecydowanie nie wpadają (odsyłam do klasycznych wypowiedzi fanów FR nt. Planescape i Dark Sun).

I na tym właśnie polega jego siła - nie ma w nim praktycznie nic, co by mogło wprawić w niekomfortowe poczucie ''ale co to jest...? muszę użyć wyobraźni by sobie z tym poradzić...?! bueeeee!''.

Innymi słowy - gdyby FR był ciekawym światem, nie byłby tak popularny - więc stwierdzenie Kota można uznać za truizm niewymagający w większości kontekstów specjalnej argumentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...