Skocz do zawartości

Rodzina śpiewa "Dżingl bels!", a ja chcem sobie poczytać


Sebuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Polećcie no, QFantowicze, jakie 3 tytuły (lub więcej) mogłyby miło zająć tą świąteczną przerwę? Najlepiej, aby w propozycjach znalazły się same książki fantastyczne + jeden horror.

Qfantowicze?

QFANTOWICZE?!

O żesz ty... jebnąć ci bana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz - przepraszam :(

I tak, lubię Urban fantasy. W sumie lubię każdy rodzaj fantasy ;>

PS.: Dzięki za banana :D

To polecam, jeśli jeszcze nie znasz, Gaimana i jego "Amerykańskich bogów". Poza tym, z tego co mi mówił Haz, "Nigdziebądź" i "Księga Cmentarna" są całkiem sympatyczne, są również, zdaje się, strawniejsze niż "bogowie".

A jeśli lubisz dekonstrukcje, to słyszałem wiele dobrego na temat Moorcocka i jego sagi o Elricu z Melnibone. Zresztą, autor który pół życia spędził na pisaniu i mówieniu o tym, jak bardzo Tolkien jest przereklamowany i badziewny (jednocześnie zdając sobie sprawę z jego roli w tworzeniu fantastyki, albowiem umieścił go na liście najważniejszych pisarzy), nie może być nieciekawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś jeszcze Kinga? Bo dawno nie czytałem i się stęskniłem, a chętnie poczytałbym sobie coś "nowego" :D

Hmm, Kinga mówisz.. Niedawno przebrnęłam przez Misery.. Masakra, co tu dużo mówić :) Z tego co ostatnio czytałam Kinga, całkiem pozytywne wrażenia wywarła na mnie "Podpalaczka"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księgi cmentarnej nie czytałem, dyskutowaliśmy tylko z Gravlem na temat jej tłumaczenia i przez nie pokonany Gravl poległ w okolicach jeszcze stron oznaczonych jednocyfrowymi numerkami, IIRC.

Niemniej Gaiman jest kul, Amerykańscy Bogowie są kul, i generalnie polecam również.

Z Kingiem to tak jest, że w sumie jego książki mi się zlewają w jedną szarą masę - sympatyczne, lekkie czytadło, ale żebym miał polecić coś konkretnego - zabij, nie umiem. Możesz sobie za to obejrzeć filmowe Lśnienie na podstawie Kinga, według Kubricka, to z Nicholsonem - jest zajebiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dostęp proponuję wędrowycza pilipiuka. Nie ma to jak poczytać o przygodach egzorcysty-alkoholika pod kocykiem przy kominku słuchając kolęd i zajadając ciasto. Nawiasem mówiąc jest jedno opowiadanie o mikołaju w "Weźmisz czarno kurę" jeśli dobrze pamiętam  8)

O! Wędrowycz! Świetny pomysł! :D

Dzisiaj czy jutro jadę po kolejnego Wędrowycza!

Chociaż inne podane przez was tytuły też sprawdzę.

A tak żeby pociągnąć temat - co Wy będziecie czytać w przerwę świąteczną/ferie? No chyba, że jest tu już mnóstwo dużych chłopców i dziewczynek :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajdel "Cała prawda o planecie Ksi" oraz trzy akapity "drugie podejście do planety Ksi" której Zajdel nie skończył, gdyż umarł.

Czy "Cała prawda o planecie Ksi" nie podlega czasem pod jakąś większą serię?

Czytałeś tego więcej? Mógłbyś coś polecić na początek przygody z Zajdlem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak żeby pociągnąć temat - co Wy będziecie czytać w przerwę świąteczną/ferie? No chyba, że jest tu już mnóstwo dużych chłopców i dziewczynek :>

"Anatomia człowieka" Bochenka i Reichera oraz "Zarys parazytologii lekarskiej" Rościsława Kadłubowskiego.

I chyba nic innego nie zmieszczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Anatomia człowieka" Bochenka i Reichera oraz "Zarys parazytologii lekarskiej" Rościsława Kadłubowskiego.
Bochenka wystarczy spokojnie do przyszłych "ferii" ;) Albo i jeszcze dalej biorąc pod uwagę fakt, że to książki, których nie wystarczy przeczytać raz ;) Ale obrazki są! ;)

A parazytologia jest fajna :PSarcoptes scabiei jest urzekający - sportretowałam go nawet na laborkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Anatomia człowieka" Bochenka i Reichera oraz "Zarys parazytologii lekarskiej" Rościsława Kadłubowskiego.
Bochenka wystarczy spokojnie do przyszłych "ferii" ;) Albo i jeszcze dalej biorąc pod uwagę fakt, że to książki, których nie wystarczy przeczytać raz ;) Ale obrazki są! ;)

A parazytologia jest fajna :PSarcoptes scabiei jest urzekający - sportretowałam go nawet na laborkach ;)

Uno - raz można przeczytać, bo potem uczysz się na pamięć tylko konkretów, nie musisz wszystkich słów na nowo ;)

Dos - Bochenek jest zajebisty, zdecydowanie ciekawszy niż te wszystkie durne książki psychologiczne... nie sądzisz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Hazem, Gaiman jest kewl. Niedawno czytałem "Gwiezdny pył" i na dobrą sprawę to książka aż się prosi, by ją nazwać baśnią. Ale to nie przyjęcia, bo byłaby to najdziwniejsza baśń w dziejach. "Dziwna" na sposób Gaimanowski i całkowicie pozytywny. :)

Z Zajdla mogę polecić "Paradyzję", na której opierałem nawet pracę maturalną. Świetny przykład funkcjonowania "globalnego" kłamstwa, ogłupiania obywateli przez władzę. Do tej pory się dziwię, że ta książka przeszła przez PRL-owską cenzurę.

A co czytam? Jestem w połowie "Dożywocia" Marty Kisiel i muszę przyznać, że to całkiem przyjemna lektura. A na święta powrót do przeszłości, czyli "Historia Rzymu" Ziółkowskiego i "Historia Śląska" pod red. Czaplińskiego. o/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz, ja poza Necrosis, mam do ogarnięcia "Ilustrated History of Great Britain" plus cała masę notatek, zhttp://enklawanetwork.pl/by zdać zaliczenie z historii obszaru. Pozwólcie, ze robote związaną ze Wstępem do Literaturoznawstwa i Historią Literatury Angielskiej pominę wymownym milczeniem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...