Gry: Pod lupą

Id Software to firma-legenda. W latach 90-tych każda gra, jaka wychodziła spod ich skrzydeł, z miejsca znajdowała sobie miliony fanów i była wychwalana pod niebiosa. Jej fenomen można porównać do dzisiejszej pozycji Rockstara.

Yarrr! Parszywe szczury lądowe! Grogu, ino chyżo! Gawęda będzie, a gęby strzępić po próżnicy nie zamiarowuję! Pamiętacie jeszcze tę historię, com wam ją ostatnio tutaj, u Kostropatego, rozpowiadał? Tę o mężu, który Tytana Ognia ukatrupił? No! Nuże flądry francowate! Rychlej mi tą butelczynę sposobić i zewrzeć pyski, bo mówić poczynam.

Bandyci Kartelu napadli na rezydencję Hawke'a w Kirkwall, lecz zostali odparci. Ślad za nimi poprowadził bohatera i jego drużynę aż do Gór Vimmark, do ich najdzikszego zakątka, który kartografowie wciąż zaznaczają na mapach białą plamą.

Od premiery Dead Rising 2 minęły już dwa lata. Wyprodukowana przez Blue Castle Games gra jest jednak na tyle nietuzinkowa, że warto przypomnieć ją szerszej publiczności. Tym bardziej, że zarówno ona, jak i jej następczyni opatrzona podtytułem Off the record, należą do ścisłej czołówki gier z żywymi trupami w roli głównej.

Książę na wygnaniu to pierwszy DLC do Dragon Age II, który ukazał się na rynku jeszcze w dniu premiery podstawowej wersji gry. Posiadacze Edycji Kolekcjonerskiej dzieła BioWare mogą cieszyć się tym dodatkiem za darmo - reszta graczy została jednak zmuszona do dopłaty.

Spider-man zwykł mawiać, że w parze z wielką mocą idzie zawsze wielka odpowiedzialność. Historia Jackie'ego Estacado, bohatera The Darkness II, zdaje się przeczyć słowom ścianołaza – w jego przypadku w parze z mocą idą bowiem demony.

Niebawem (7 marca) na półki sklepowe trafi Mass Effect 3. Jako że będziemy mieli do czynienia ze zwieńczeniem historii komandora Sheparda, oczekiwania wobec gry są niebagatelnie wygórowane.

70 lat to dostojny wiek. Ciężko pracujący przez całe życie ludzie mogą sobie wreszcie pozwolić na oddawanie się hobby lub wakacyjne eskapady (pod warunkiem, że nie wywodzą się z Polski). Niektórzy preferują radosne lenistwo, inni wolą aktywny wypoczynek: przejażdżki rowerowe czy spacery z kijaszkami o bliżej niesprecyzowanej użyteczności.

Współczesne społeczeństwa stoją u progu największego przełomu od czasów upowszechnienia się Internetu. Obserwując oszałamiająco szybki rozwój techniki i cybernetyki, możemy śmiało założyć, że w przeciągu najbliższych 20-30 lat w niepamięć odejdą problemy osób niepełnosprawnych.

Witaj wędrowcze. Śmiało, nie lękaj się i usiądź przy moim ognisku. My, członkowie Hordy, powinniśmy trzymać się razem. Słyszysz szepty unoszące się gdzieś pośród koron tych potężnych drzew? Wsłuchaj się w trzask ognia, wycisz się, zamknij oczy, by nie rozpraszał cię widok gwiazd.