Umiejętności

Przewodnik gry Wasteland 2

Przetrwanie na post-apokaliptycznych pustkowiach Arizony i Kalifornii jest o wiele łatwiejsze, jeśli posiadasz odpowiednie umiejętności. W Wasteland 2 członkowie oddziału mogą specjalizować się w szeregu różnych zdolności, które wpływają na ich efektywność w walce oraz poza nią. Niniejszy dział stanowi kompletne kompendium na temat dostępnych w grze umiejętności oraz ich wykorzystania.

Umiejętności dzielą się na cztery kategorie: bojowe, wiedzy, ogólne oraz specjalne. W każdą ze zdolności można zainwestować do 10 Punktów Umiejętności, zwiekszając jej możliwości, dodatkowo umożliwiając odblokowanie wyjątkowych cech.

Punkty Umiejętności można nabywać dwojako. Podstawowym ich źródłem są awanse na kolejne poziomy, a liczba otrzymywanych Punktów Umiejętności / Poziom jest zależna od wartości Inteligencji postaci. Drugim, raczej pobocznym źródłem, są rozsiane po całym świecie gry książki. Niektóre z nich zapewniają +1 Pkt do konkretnej Umiejętności. Są one jednak dość rzadkie i niełatwo je znaleźć.

Umiejętności bojowe

Umiejętności bojowe zwiększają skuteczność postaci przy używaniu różnego uzbrojenia. Wpływają na takie statystyki jak szansa na trafienie i szansa na trafienie krytyczne.

Wiedza

Wiedza pozwala na sprostanie najróżniejszym trudnościom, które napotkasz w świecie gry. Rozwiązanie każdego takiego problemu wymaga konkretnego poziomu danej umiejętności. Im wyższa jej wartość, tym większa szansa na sukces.

Umiejętności ogólne

Umiejętności ogólne stanowią cały wachlarz przydatnych zdolności, które trudno sklasyfikować w inny sposób.

Umiejętności specjalne

Do niniejszej kategorii należą dwie wyjątkowe umiejętności, które są dostępne tylko po spełnieniu określonych wymagań.


Mrozie


Opublikowano:

Zobacz komentarze ()
Ostatnia aktualizacja:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.