Seria Wasteland mogła doczekać się serialu

Udane przeniesienie gry do świata filmów i seriali jest niezwykle trudnym wyzwaniem, lecz twórcy tych pierwszych nie przestają o tym marzyć. Okazuje się, że jedną z produkcji, która mogła trafić na mały ekran, jest seria Wasteland.

Brian Fargo, jej "ojciec" i właściciel inXile Entertainment, ujawnił ostatnio, że prace nad serialem osadzonym na post-apokaliptycznym pustkowiu były już w dość zaawansowanym stadium. Na tyle zaawansowanym, że w 2020 r. powstał scenariusz pilotowego odcinka, który pozwoliłby widzom zapoznać się ze Strażnikami, światem po nuklearnej wojnie oraz... specyficznym, czarnym humorem.

 

Cały scenariusz liczy sobie ponad sto stron i jest dostępny pod niniejszym adresem. Jak zapewnił sam Fargo, opublikowana wersja wymagała jeszcze pewnych poprawek i zawierała pewne niekanoniczne elementy, jednak mimo tego daje dość dobry ogląd tego, jak miał wyglądać ten serial.

Ostatecznie pomysł zarzucono i wszystko wskazuje na to, że żaden film na bazie serii Wasteland nie powstanie w najbliższej przyszłości. Sam scenariusz jest jednak godny uwagi - dla fanów post-apo to lektura wręcz obowiązkowa.

Pozostaje pytanie: czy chcielibyście obejrzeć taki serial Wasteland? Czy może dobrze się stało, że nigdy nie powstał on w takiej formie?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.